Choinka – rozmiar ma znaczenie!

Choinka – rozmiar ma znaczenie!

Większość z nas lubi spędzać Boże Narodzenie z rodziną, a nawet jeśli nie lubi, to święta bez choinki to już nie te same święta. Jak cofniesz się trochę w czasie i przypomnisz sobie jak to jest być dzieckiem, przypomnisz sobie także jak się czułeś podczas tego wyjątkowego okresu. Ubrana choinka, prezenty, i inne dekoracje, wszystko to wprawiało Cię w bardzo miły świąteczny nastrój, oraz sprawiało, że z każdą następną godziną stawałeś się coraz to bardziej niecierpliwy w oczekiwaniu na otwarcie Twojej paczuszki.

Choinka, wszystko ładnie pięknie, ale choinek jest przecież mnóstwo na świecie. Żywe, sztuczne, choinka mała, choinka gigant, średnie, krzywe, itd. Jeśli spojrzeć na to z perspektywy dziecka, choinka gigant byłaby najlepszym wyborem! Niestety, rodzice mają jednak trochę oleju w głowie, i wiedzą, że nie zmieścisz choinki 8 metrowej, do domu, którego wysokość to 4 m. Ta logika jednak dla dzieci nie pasuje i dzięki bogu, jakby było inaczej to nasza cywilizacja nie rozwijałaby się tak szybko.

Wiedząc jak wiele choinek jest do wyboru, trzeba dobrze rozważyć, która byłaby dla nas najlepsza. Trzeba więc wziąć pod uwagę jak bardzo leniwi jesteśmy, jak bardzo nam się chce, oraz jak bardzo nam się nie chce. Czyli w zasadzie musimy tylko rozwiązać jeden problem. Najważniejsze żeby uśmiech pojawił się na twarzach każdego członka twojej rodziny.

Odpowiednie nastawienie, relacja z Twoimi bliskimi, zarządzanie czasem, wszystko to, jeśli dobrze kontrolowane, wpłynie bardzo pozytywnie na Twój okres świąteczny. Myślę, że nie powinniśmy się za bardzo ograniczać przez dawne tradycje i stare zasady. Dlaczego by nie zrobić czegoś śmiesznego? Coś co by całkowicie zmieniło perspektywę, z której zawsze patrzyłeś na święta. Coś co by zmieniło pryzmat z szarego na kolorowy. Mimo tego, że święta obchodzimy tylko raz w roku, to robiąc w kółko te same rzeczy w końcu zacznie nas bardzo nudzić. A co jeśli jakimś cudem zdarzy się, że rozmowa nie będzie się dobrze układać? Wtedy najlepszym sposobem byłoby przygotowanie specjalnych atrakcji i dekoracji świątecznych! Kto ci zabroni kupić gigantyczną choinkę 16 m, podzielić na 8 części, i ubrać każdą część osobno. Głupie, a jaka reakcja Twojej rodziny? Bezcenna.

Kombinujcie i wesołych świąt!

Comments are closed.