Co wskazane jest znać na temat przetworów owocowych?

Co wskazane jest znać na temat przetworów owocowych?

Wraz z latem rozpoczyna się okres na produkty sezonowe. Dojrzewają truskawki, później maliny, wiśnie i czereśnie. W lesie pojawiają się coraz to liczniej jagody. A my łakniemy ocalić ich smak jak najdłużej. Dobrą jest zamrażanie owoców. Zachowują one wtenczas większość swych wartości oraz witamin. Będziemy mogli je używać do dekoracji ciast oraz deserów, wykorzystywać jako składnik dań, sporządzać z nich sosy i kompoty. Jedynym minusem jest owo, że po rozmrożeniu owoce marnują wiele na wyglądzie.

przetwory owocowe

Inną alternatywą na konserwowanie owoców oraz zachowanie ich smaku na miesiące zimowe są przetwory owocowe. Z prawie każdych owoców zdołamy tworzyć dżemy oraz konfitury. Przygotowywać możemy je tradycyjnie poprzez łączenie z cukrem i kilkugodzinne pichcenie w zamyśle odparowania konfitury. Dużym ułatwieniem jest wykorzystanie w fabrykacji konfitur substancji żelujących. Zabezpieczą one swoje dżemy i zezwalają na wykorzystanie małej ilości cukru, aniżeli w wypadku tradycyjnego smażenia przetworów.
Innym wybiegiem na podtrzymywanie owoców miesiącami zimowymi jest zamykanie ich w słojach wraz z zalewa. Mogą to być zalewy słodkie, jak przykładowo kompot z gruszki bądź wiśni w syropie z cukrem, a również wytrawne, z owego najczęstrze są śliwki w occie. Główne ich zastosowanie to wszelkiego typu przystawki, a również jak uzupełnienie do dań mięsnych. Nie można tu przeoczyć jeszcze owocowych nalewek, które zimą rozgrzewają oraz pomagają utrzymać nasze zdrowie w dobrej kondycji.

W związku z sporą przystępnością na rynku przygotowanie domowych dżemów owocowych staje się coraz to mniej wzięte. Przede wszystkim z racji na czasochłonność produkcji. Na początku trzeba dobrze oczyścić oraz wysuszyć słoje, później wyczyścić oraz wypestkować albo odszypułkować owoce, następnie oczekuje nas długie gotowanie. Na koniec dochodzi jeszcze pasteryzacja, iżby pełny trud nie został wyrzucony w błoto. Pomimo owych wszystkich negatywów pożądane byłoby przeznaczyć trochę własnego drogocennego czasu. Dlatego że ileż zadowolenia daje spożywanie swych własnych dżemów, przede wszystkim jeśli posiadamy małe dzieci, które pożądamy ochraniać przed złą chemią w pokarmach.

Comments are closed.