Czemu powinnaś nabyć kotka norweskiego?

Czemu powinnaś nabyć kotka norweskiego?

Jeśli marzysz o futrzanym kompanie, kto nie jest taki potrzebujący jak pies, ale tak samo komunikatywny, kto choć lubi spacerować na zewnątrz, równie wspaniale się czuje w domu – nie wymaga zatem regularnego wychodzenia na spacer, nie spędza całego dnia rozłożony na sofie, a do tego jest wyjątkowo śliczny i dostojny – koty norweskie są idealnym wyborem.

Będą to sporej wielkości koty, o przepięknej sierści, co wbrew wszystkiemu nie potrzebuje wyjątkowej pielęgnacji. Zawierają delikatnie enigmatyczne mordeczki otoczone kryzą, czujne oczy, rysiowe uszy i cudownie puszyste, przydługawe ogony.

Koty norweskie leśne, jak pokazuje nazwa, obdarzają ogromną przyjaźnią drzewa – ubóstwiają się wspinać a ich cechą typową jest określony układ pazurów, dzięki jakiemu mogą wędrować po drzewach główką w dół.
Bez wątpienia to nie samotnicy – doskonale jeżeliby mogły mieć przy sobie kociego towarzysza, lecz zakolegują się również z psiakiem, a nawet z królikiem. Jednakowo fajnym kompanem okaże się jednak człowiek. Koty tego typu uwielbiają towarzyszyć ludziom w zwyczajnym życiu. Są energiczne oraz jak wszystkie koty ciekawe – wchodzą do niejednej torby, bądź pudełka. Uwielbiają przysłuchiwać się pogawędkom, a nierzadko same w niej uczetniczą. Przyzwyczajają się do własnego domu i domowników.

hodowla kotów norweskich leśnych

Trzeba też wiedzieć, że są to koty duże, znacznie większe od typowych dachowców, bardzo umięśnione, co przy niekrótkim futerku przynosi rzeczywiście zdumiewające rozmiary.

Rasa owa jest rasą prawdziwą, nie została ukształtowana przez ludzi. Jeżeli organizujesz nabycie tego rodzaju kotka, przekonaj się, iż oferuje je oficjalna hodowla kotów norweskich leśnych i odwiedź ją, ażeby zaobserwować jak traktowane są w niej istoty żywe – czy koty postrzegane są jako kompani, bądź niczym towar – gdyż mimo że kotek ten z natury jest otwarty, przyjacielski i przyjaźnie usposobiony, to jego usposobienie w ogromnej mierze kształtuje prymarny okres „wychowania”.
Źródło: Hodowla ForestGate

Comments are closed.