Czy zastanawiałeś się kiedyś nad korzeniami choinki podczas jej dekorowania?

Czy zastanawiałeś się kiedyś nad korzeniami choinki podczas jej dekorowania?

Wszyscy wiemy o głównej symbolice otaczającej Boże Narodzenie, ale jak często przestajesz i zastanawiasz się nad drzewem?

 

choinki sztuczne

 

W tym artykule przyjrzymy się niektórym kluczowym wydarzeniom, które doprowadziły do tego, że drzewo stało się jedną z pierwszych rzeczy, o których myślimy, gdy zaczniemy dekorować w okresie świątecznym.

 

Dzisiaj większość ludzi kojarzy to z odrodzeniem się świąt Bożego Narodzenia w czasach wiktoriańskich i nie bez powodu

Jednak związek między drzewami a dekoracją sięga tysięcy lat wcześniej.Wiadomo, że starożytni Egipcjanie dekorowali swoje domy liśćmi z palmy, i stało się to tradycją, że Rzymianie będą kontynuować, ale używaliby raczej drzewa iglastego niż drzewa palmowego.

Był to mnich z Devonshire z VII wieku, który łączył trójkątny kształt drzewa z pewnymi religijnymi aspektami, kiedy uczył w Niemczech. To z Niemiec, jak na ironię, choinka wróciła do Wielkiej Brytanii, aw latach czterdziestych stała się symbolem Bożego Narodzenia zarówno dla rodziny królewskiej, jak i zwykłego człowieka.

tanie choinki sztuczne

W tych wczesnych latach wiele dziwnych rzeczy dzieje się z choinką

Jednym z bardziej zaskakujących ludzi z XII wieku było powieszenie ich do góry nogami z sufitu. Jedną z pierwszych dekoracji, które się pojawiły, była świeca. Mówi się, że został użyty w Rydze w 1510 roku, aby przedstawić migoczące gwiazdy na nocnym niebie. Różnorodność dekoracji rozkwitła w XVI wieku.

Wspólnym tematem tych wczesnych dekoracji był fakt, że odzwierciedlały one zimową pogodę na zewnątrz. Od wczesnych lat 1600 do połowy 1900 r. Stosowano dekorację przypominającą blichtr, która była wykonana z prawdziwego srebra i miała stanowić śnieg.

Popularność drzewa w Wielkiej Brytanii naprawdę wzrosła, gdy królowej Wiktorii, księcia Alberta i rodziny przedstawiono w okolicach choinki sztuczne w 1846 roku „Ilustrowane wiadomości w Londynie”. Zarówno królowa Wiktoria, jak i książę Albert mieli niemieckie pochodzenie, więc drzewo było już częścią ich świątecznej tradycji.

Większość dekoracji w tym czasie była kosztowna, a ponieważ większość ludzi nie mogła pozwolić sobie na dekorowanie całego domu, wzięliby tańszą opcję dekorowania drzewa. W 1747 r. Dobrze podróżujący Niemcy zabrali choinkę do Ameryki. Następnie, w miarę poprawy podróży we wczesnej i środkowej części XIX wieku, choinka trafiła do osadników niemieckich w Pensylwanii, do wszystkich części kraju. Wkrótce pojawił się wynalazek światła elektrycznego i nie trwało długo, zanim stał się jedną z gwiazd dekoracji. W 1920 roku zobaczyliśmy wynalazek: tanie choinki sztuczne z piórami. W latach trzydziestych przybyły szczeciny. Lata pięćdziesiąte miały aluminiowe drzewo, a wraz z rozwojem PCW, w końcu zobaczyliśmy wzrost plastikowej choinki.

Comments are closed.