DIONAEA

DIONAEA

Dionaea to roślina z rodziny rosiczkowatych zwana inaczej muchówką amerykańską. Jest to roślina niezwykle zachwycająca swoim wyglądem jak i działaniem wynikającym z natury.
Dionaea swoim liśćmi i wydobywającym się z nich nektarem i czerwonym kolorem wabi do siebie swoje ofiary. Ubarwienie tak zwanej pułapki zależy od nasłonecznienia. Roślina składa się z łodygi zakończonej dwoma blaszkami, na których znajduje się około 6 włosków czuciowych na każdej stronie liścia. Roślina ta jest wyjątkowo czuła, dlatego wystarczy delikatne dwukrotne podrażnienie włoska czuciowego aby owada pozbawiło to wydostania się z rośliny. Włoski te sprawiają, że blaszki zaciskają się szczelnie, na zakładkę.
Po tym zachowaniu, roślina wytwarza enzymy trawienne, które są niewielkie co sprawia, że roślina zaczyna proces trawienia. Tak zwana pułapka otwiera się po około pięciu- dziesięciu dniach, a resztki niestrawionej ofiary zazwyczaj wydmuchuje wiatr.
Dionaea muscipula występuję zazwyczaj na niewielkim obszarze, pochodzi z wybrzeża Północnej Ameryki. Oczywiście dionanea shop to miejsce, w którym możemy zakupić tego typu roślinę, należy jednak pamiętać o wielu zasadach jakie należy przestrzegać przy hodowaniu tej rośliny.
Ponieważ najczęściej występuje ona na terenach bagiennych z kwaśnym podłożem o ubogim w składniki odżywcze.
Muchówki to rośliny, które lubią słońce, dlatego też im więcej słońca tym rośliny będą bardziej barwne.
Od wiosny do jesieni możemy także hodować je na dworze, wtedy temperatura tez będzie im sprzyjająca.
Jeśli chodzi o podlewanie, wodę powinniśmy lać na podstawek, ponieważ stosujemy tutaj podsiąkanie. Należy wlewać do dwóch centymetrów wody i utrzymywać ten poziom, wodę należy dolewać co drugi dzień.
Dionaea idealnie rośnie w temperaturze od dziesięciu do trzydziestu stopni natomiast optymalna temperaturą będzie dwadzieścia stopni.

„dionea shop”
dionanea shop

Comments are closed.