Dom pachnący przyrodą – naturalne olejki eteryczne

Dom pachnący przyrodą – naturalne olejki eteryczne

Każda z nas zasługuje na chwilę relaksu oraz miłego odpoczynku. Trwamy w nieustannym pędzie i organizm niekiedy daje znać o własnym wyczerpaniu mentalnym i fizycznym. Wyjątkowo rozkoszne, niedrogie oraz odstresowujące będzie domowe spa. Ciepła kąpiel i dodane mieszanki zapachowe lub kojący ciało masaż. Rytuał domowego spa przyozdobią olejki eteryczne, jakie mają multum zbawiennych własności.

olejki

Działają wspierająco na układ immunologiczny, polepszają krążenie oraz osłabiają ból. Możemy się nimi posłużyć w razie powszechnego bólu mięśni, stawów lub głowy. Jedynie kilka kropel dolanych do rozgrzanej wody spowoduje to, że będziemy mogły rozkoszować się ładnym zapachem, który oprócz poprawienia naszego humoru, również prędko wyeliminuje przemęczenie i zrelaksuje ciało. Aromaterapia stosuje olejki eteryczne do naturalnych procedur leczenia. Całość odbywa się przez wąchanie oraz wdychanie czy też poprzez skórę, dzięki kompresom bądź poprzednio wspomnianym kąpielom a także masażom. Coraz częściej oraz entuzjastyczniej decydujemy się na masaże wykonane przez naszych mężów. Tu działa zarówno wrażliwy dotyk, jak i aromatyczny zapach. Spory wybór zapachów umożliwi nam zaadaptować ten w największym stopniu przybliżony do preferencji naszego partnera. Możemy zakupić gotowy olejek do masażu albo przygotować go w domu w niezmiernie prosty sposób. Trzeba jedynie zmieszać dowolne olejki eteryczne z oliwą z oliwek bądź olejem roślinnym. Trzymamy się przy tym następującej proporcji: 15 do 30 kropel olejku eterycznego na każde 50 ml oleju roślinnego. Tak spreparowany jest gotowy do użycia.

Wylewamy na ręke małą dawkę olejku, rozgrzewamy go pocierając o siebie dłonie, a w następnej kolejności podejmujemy masaż, z którym poradzi sobie nawet debiutant. Całość opiera się na głaskaniu, gnieceniu oraz rozcieraniu skóry. Temperatura rąk oraz rozgrzewające własności olejku spowodują to, że mięśnie się rozluźnią, przepadnie przykry ból i napięcie. Pachnące terapie bez wątpienia przypadną każdemu, bądź jako wonna kąpiel, relaksujący masaż albo przy użyciu najzwyczajniejszego kominka aromatycznego.

Comments are closed.