Ekstrakt z konopi – wyciąg z konopi siewnych

Ekstrakt z konopi – wyciąg z konopi siewnych

Medycyna ewoluuje co prawda, niemniej ciągle korzysta ze środków naturalnego pochodzenia, a ostatnio takie właśnie podejście do zdrowia, zdaje się przeżywać renesans. Ludzie mają coraz mniej zaufania do firm farmaceutycznych, których działania są zwyczajnie związane z komercją i starają się dowiadywać czegoś o produktach, które nie pochodzą od farmakologii, ale stanowią od dawna integralną część naszej planety.
Wyciągi z różnych roślin, którymi od wieków leczyli się nasi przodkowie, obecnie wchodzą na rynek jak nowa fala w muzyce i warto przyjrzeć się, co zawierają takie produkty, jak choćby okryte podejrzaną sławą ekstrakty konopne.

Sprawdź http://konopnafarmacjakrakow.pl/s_cat,3,produkty_specjalne.html

Ekstrakty konopne

Czy są dla zdrowia przydatne, czy to kolejna fala reklamy jakiegoś produktu, na bazie coraz szerzej udostępnianej leczniczej marihuany, a samego narkotyku, jak ostatnio w Kanadzie? Otóż trzeba zacząć od tego, że konopie siewne, z których ów produkt jest pozyskiwany, niewiele mają wspólnego z konopiami indyjskimi i nie mają w sobie ni krzty narkotyków. Jest to zupełnie inna roślina i ma nomen omen, farmakologicznie udowodnione działanie, nawet bez tego, że żadna firma farmaceutyczna nie może tego opatentować. Ekstrakt z konopi, jako produkt naturalny, możemy równie dobrze pozyskiwać samodzielnie, chociaż zapewne domowymi sposobami nie uzyskamy zadowalających stężeń, a poza tym proces taki byłby dla nas zwyczajnie nieopłacalny.
Produkty z konopi siewnych, pomimo braku alkaloidów czy substancji odurzających, działają uspokajająco, wspomagają trawienie i regulują pracę układu krążenia. Poza tym niwelują stres, a więc wprowadzają w nasze życie spokój, tak bardzo potrzebny w czasach ciągłych zawirowań politycznych i gospodarczych i wzrastającej niepewności co do przyszłych losów naszego świata.
ekstrakt z konopi
Są także całkowicie bezpieczne i nie podlegają żadnej kontroli, co owo bezpieczeństwo zaświadcza. Mają oprócz działań wewnętrznych, także korzystny wpływ na obszar zewnętrzny naszego ciała, pomagając przy oparzeniach i widocznie odmładzając skórę. Dobry sklep z takimi wyrobami ma zresztą szczegółowy opis swoich produktów.

Comments are closed.