Gładko nie tylko na plaży

Gładko nie tylko na plaży

Każda kobieta lubi wyglądać dobrze. Niezbędne do tego są: makijaż, make-up, fryzura, ubranie, ale także bielizna i coś jeszcze ważniejszego. Nasza skóra.
Wspaniale, gdy jest gładka, jędrna i wydepilowana. Każda z nas chciałaby pozbyć się zbędnych włosków, najlepiej na zawsze. Różne metody usuwania owłosienia dają różne rezultaty, ale najtrwalsze efekty daje depilacja laserowa warszawa. Do zabiegu należy się odpowiednio przygotować – i to wymaga nieco więcej czasu. Najlepiej dopytać lekarza, który depilację będzie wykonywał, czego należy unikać. Przed zabiegiem bowiem nie należy pić niektórych ziół (!), nie stosować niektórych leków i maści, nie usuwać włosków i oczywiście nie opalać się. Lekarz przeprowadzi także wywiad, który wykaże, czy nie mamy przeciwwskazań do zabiegu.
Ale potem już z górki, no prawie…
Włosy na skórze rosną w różnym tempie. Jedne mieszki włosowe zostaną zniszczone laserem, ale inne będą w stanie uśpienia i na światło lasera zareagują dopiero wtedy, gdy będą w fazie wzrostu. Dlatego zabieg depilacji laserowej powtarza się ok. 6 razy (co miesiąc), a potem w zależności od potrzeb, raz na rok.
Depilacja nie usunie włosków w 100%. Wiecie dlaczego?
Odrastające włoski są jaśniejsze i cieńsze, zawierają coraz mniej melaniny, aż w końcu mają jej na tyle mało, że nie przyjmuje ona energii lasera.
Po zabiegu skóra jest podrażniona i zaczerwieniona, ale objawy te ustępują zwykle w ciągu kilku godzin (max kilku dni). Przez najbliższe tygodnie po zabiegu należy w szczególny sposób dbać o kondycję skóry. I tu przewrotnie, musimy zrezygnować z pillingu, a także z preparatów drażniących (zawierających alkohol), unikać gorących kąpieli, saun, basenów, opalania.
No jest trochę wyrzeczeń (pomijając koszty), ale rezultat zadowoli każdą i każdego. Tak, każdego, bo coraz częściej także mężczyźni korzystają z zabiegów depilacji laserowej.
Depilacja laserowa leczy skórę, eliminuje grudki i krostki (stany zapalne), wrastanie włosków.
Jeśli marzycie o alabastrowej skórze i macie trochę czasu dla siebie, warto rozważyć takie rozwiązanie. Bo efekt jest fantastyczny i długotrwały. Ot co

Comments are closed.