Hydroizolacja Twojego oczka wodnego

Hydroizolacja Twojego oczka wodnego

Posiadając jednorodzinny domek ze sporym ogródkiem warto rozważyć wzbogacenie naszego podwórza o mały zbiornik wodny, jakim będzie oczko wodne. Potrzebne materiały jak folia do oczek znajdziesz w wielu sklepach budowlanych itp.

Czy nie byłoby miło usiąść sobotnim popołudniem w ogródku przy oczku wodnym z kawą w ulubionej filiżance i świeżo upieczonym ciastem na ogrodowym stoliku korzystając z wolnej chwili na relaks? Czy np. zaprosić znajomych i rodzinę na grilla w akompaniamencie żabich rechotów dobiegających ze zbiornika wodnego? Jeśli takie wizje jak najbardziej do ciebie przemawiają powinnaś rozważyć budowę oczka wodnego. Trzeba pamiętać, że samo wykopanie dołu i nalanie do niego wody mija się zupełnie z celem…woda bardzo szybko wsiąknie w ziemię i po twoim prowizorycznym oczku zostanie tylko dół z błotem na dnie. Jeśli brać się za coś to porządnie, by wykonane przez nas prace cieszyły oko przez długi czas. Nim zabierzemy się za tworzenie naszego małego oczka wodnego warto przygotować się od strony technicznej i zaopatrzyć w hydroizolację dna by wlana woda nie została wchłonięta przez ziemię. Trzeba więc zakupić coś takiego jak folia na oczko wodne. Folia do oczek wodnych wykonywana jest z wytrzymałej folii PVC (tzw. geomembrana) i daje gwarancję szczelności i efektywności przez kilka sezonów, a nie jak większość gorszej jakości folii (np. folia polietylenowa) służące nam przez jeden sezon co sprawia, że po zimie musimy zaczynać wszystko od nowa i tak w kółko. Z tego właśnie względu dobór odpowiedniego materiału jak folia na oczko wodne jest bardzo ważny, a nawet najważniejszy.
folia do oczka wodnego
Nasze wymarzone oczko możemy wykonać sami lub zlecić odpowiedniej firmie wyłożenie go folią – wiele firm oferujących folie do zbiorników wodnych oferuje również ich montowanie w wykopanych dołach. Słowem końca warto wspomnieć, że folia PVC (geomembrana) jest odporna na przerastanie korzeni czy inne uszkodzenia mechaniczne, więc powinna nam służyć nawet 10 lat. Co więcej jest ekologiczna co sprawia, że jest przyjazna dla roślin i istot żywych, które chcesz umieścić w swoim oczku.

Wpis powstał we współpracy z http://uszczelnianie.com.pl

Comments are closed.