Jak konieczna jest najlepsza odzież strażacka w nieprzewidywalnych warunkach.

Jak konieczna jest najlepsza odzież strażacka w nieprzewidywalnych warunkach.

Mój kuzyn, ma na imię Łukasz. Łukasz na co dzień pracuje, jest typowym chłopakiem, ale od małego pragnął zostać strażakiem. Obecnie udziela się w Ochotniczej Straży Pożarnej. Nagminnie opowiada o różnych akcjach, w których uczestniczył. Na przekór pozorom nie są to wyłącznie pożary.
Przedstawił mi swego czasu jak prezentuje się indywidualny ubiór każdego strażaka.
Profesjonalna odzież strażacka to nie wyłącznie kombinezony, portki i marynarka strażaka. Są to zarówno różnego rodzaju mundury, nie tylko pożarowe, ale dodatkowo na szerszenie, obuwie strażackie, hełmy strażackie, rękawice, a nawet pasy strażackie. Łukasz na swoim wyekwipowaniu ma także katanę przeciwdeszczową jak również kominiarkę.
Tymczasem to nie komplet, albowiem odzież strażacka osiągalna jest także dla postaci, jakie nie biorą otwarcie udziału w akcji pożarniczej. Można w owym czasie mówić o polarach, rogatywkach, jak również o mundurach wyjściowych.
W Ochotniczej Straży Pożarnej, gdzie udziela się mój kuzyn odzież strażacka kupowana jest dla wszelkich strażaków identyczna, posiadają w tym celu konkretne dofinansowanie.


odzież strażacka
Istnieje znaczna liczba fabrykantów jak również dystrybutorów, u których odzież strażacka proponowana jest w wielorakich wzorach i kolorach, z pasującymi zaświadczeniami.
Z zainteresowaniem rozejrzałam się po sklepach internetowych, gdzie sprzedawana jest odzież strażacka. Nie przyszło mi do głowy, że może ona tyle wymagać pieniędzy, zwłaszcza ubrania specjalne. No lecz jest to niemniej jednak odzienie, w którym strażak musi czuć się niezagrożony, tak aby spokojnie zdołał ratować pozostałych z pożaru.
Na balach przebierańców niejednokrotnie zdarza się natknąć się małych strażaków, którzy na zapytanie kim chcieliby być w przyszłości odpowiadają, iż strażakiem. No bo właściwie kto z chłopców minimum raz nie fantazjował o tym, ażeby być strażakiem?
Ale raptem poniektórzy takie sny planują spełnić. Jak na przykład Łukasz.

Comments are closed.