Jak wybrać materac do ćwiczeń rehabilitacyjnych?

Jak wybrać materac do ćwiczeń rehabilitacyjnych?

Zanim wybierzemy się na salę gimnastyczną lub do gabinetu rehabilitacyjnego, warto przejrzeć materace do ćwiczeń rehabilitacyjnych.

materace do ćwiczeń rehabilitacyjnych

Wybierając produkt idealny dla nas, nie kierujmy się jedynie ceną.

To, co istotne w dobrej macie do ćwiczeń, to przede wszystkim jej przeznaczenie. Zastanówmy się zanim zainwestujemy w sprzęt do ćwiczeń jakie są konkretnie nasze potrzeby. Materace do ćwiczeń rehabilitacyjnych składają się z kilku istotnych dla ćwiczącego elementów. Przede wszystkim ważny jest rodzaj materiału jakim pokryty jest materac. W większości, materace do ćwiczeń rehabilitacyjnych pokryte są sztuczną skórą. Syntetyczna powłoka dobrze sprawdza się w warunkach domowych, podczas rekreacyjnych ćwiczeń. Wykonane w ten sposób materace do ćwiczeń rehabilitacyjnych są stosunkowo tanie, choć bardziej podatne na uszkodzenia. Korzystając z nich, pamiętajmy o rezygnacji z biżuterii, metalowych wykończeń odzieży i obuwiu. Nawet drobne naciski ostrych elementów mogą uszkodzić syntetyczną skórę i prowadzić do otarć.
Jeśli zamierzamy wykorzystywać nasz materac do ćwiczeń poza domem, na sali rehabilitacyjnej bądź siłowni, warto wybrać produkt wykonany z plawilu. Materiał ten, wykorzystywany na przykład do szycia plandek ochronnych, dużo lepiej sprawdzi się w transporcie i wytrzymuje o wiele większe naciski niż skóra syntetyczna. Równie istotne jest wnętrze materaca. Materace do ćwiczeń rehabilitacyjnych nie powinny być wypełnione zwykłą pianką tapicerską, jak dzieje się to w przypadku tanich produktów. Dobry materac zawiera piankę poliuretanową, dzięki czemu nie odkształca się i nie zbija w trakcie treningu. Warto także zwrócić uwagę na twardość materaca przed jego zakupem. Jeżeli ćwiczącym będzie dziecko lub materac przeznaczony będzie do codziennej rehabilitacji, lepiej wybrać miękki lub taki o niskiej twardości. Twarde materace do ćwiczeń rehabilitacyjnych nie sprawdzą się, lepiej wykorzystać je na przykład w sportach walki. Wymiary materacy są standardowe. Najczęściej spotykane modele mają 120 cm na 200 cm.

Comments are closed.