Jakie istnieją najbardziej emocjonujące wodne dyscypliny sportu?

Jakie istnieją najbardziej emocjonujące wodne dyscypliny sportu?

Kitesurfing, tytułowany także kiteboardingiem, to sport wodny, będący odmianą surfingu. Obydwa sporty potrzebują profesjonalnego sprzętu i przygotowania technicznego – doświadczenia i kwalifikacj, które niełatwo osiągnąć – nastręczają albowiem sporo pracy i zaangażowania. Sklep kitesurfing to obszerna propozycja ekwipunkowa dla każdych miłośników tego sportu.

Kitesurfing jest z grubsza analogiczny zasadami do windsurfingu, jakkolwiek rodzaj kierowania deski w obydwu sportach jest zmieniony. W kitesurfingu deskę prowadzi się jednakowo jak w snowboardzie – na krawędzi (będąc na fali), zaś w windsurfingu kierujemy deskę na płasko. W planach organizacji igrzysk olimpijskich (poczynając od letnich igrzysk olimpijskich w 2016 w Rio) było nawet podmienienie pośród rywalizacji żeglarskich windsurfingu kitesurfingiem. Jednak projekty owe, uchwałą Światowej Organizacji Żeglarskiej, nie zostały sfinalizowane.

Jeszcze inne różnice między windsurfingiem a kitesurfingiem to odmienności w budowie pędnika – w kitesurfingu nie występuje istniejący w windsurfingu żagiel, ale używa się specjalnego rodzaju latawca (kite – jeden z towarów przedkładanych poprzez kite sklep). Kitesurfer, poruszając się na desce, posiada zaaplikowaną uprząż (trapez), do której przypięty jest linką latawiec. Latawiec, poruszając się bez trudu, prowadzony mocą wiatru, transportuje kitesurfera razem z deską.

Sklep kitesurfing


Kitesurfing jest dyscypliną, jaką praktykuje się ochoczo na taflach o wodzie słodkiej, innymi słowy jeziorach, na przykład położonych w zakresach alpejskich, o odpowiednio korzystnych warunkach pogodowych (wiatr) oraz tych słonowodnych – to znaczy w Polsce – przykładowo na Bałtyku.

Sklep kite ze wszystkim, co jest potrzebne do kitesurfingu, to świetna baza techniczna oraz akuratnie przygotowana oferta dla doświadczonych kitesurferów, znających już sklep kitesurfing, i dla nowych osób, pragnących nawiązać własną przygodę z owym cudownym sportem.

Comments are closed.