Jakiego typu szampony dla małych, a jakie dla wielkich psów?

Jakiego typu szampony dla małych, a jakie dla wielkich psów?

Niezmiernie istotnym składnikiem pielęgnacji swoich zwierzaczków, zarówno szczeniąt, ale także dużych piesków jest stosowanie właściwych preparatów do pielęgnowania sierści i zapobieganie zjawianiu się w ich futrze insektów.
Na rynku oferta szamponów dla zwierząt jest wyjątkowo uromaicona. Kosmetyki odróżniają się przeróżnymi cechami, zapachami, oferowane są tak samo kosmetyki do pielęgnacji na mokro, lecz również tak zwane szampony bez użycia wody. Na które wobec tego spośród tak szerokiej oferty postawić?

szampony dla psów

Odpowiedni szapmon dla czworonoga – Jak dobrać?

Na pewno warto wziąć pod uwagę rodzaj oraz oczekiwania sierści, a do tego skóry czworonoga. Szampony dla psów nie mogą powodować alergii, podrażniać, raczej przeciwnie winny neutralizować podrażnienia, zwilżać skórę a także futerko. Sierść po ich zastosowaniu powinna stać się schludna, rozciągliwa a także nietrudna w wyczesywaniu w kwestii zwierzaków o długiej sierści. Ważne są również właściwości antystatyczne, zapobiegające elektryzowaniu się włosia, a do tego ich splątaniu.
Niewątpliwie ważnym kryterium wyboru kosmetyku jest wiek zwierzęcia. Dla szczeniaków przystosowane są jedynie łagodne szampony dla psów, jakie wspomagają chronić puchową i mięciutką powłokę, która nie oznacza jeszcze właściwego futra, znamiennego dla większego pieska. A w przypadku dorosłych piesków dobór formowany jest na ogół typem sierści, spotykamy wszak szczeniaki o sierści szorstkiej, bardzo mięciutkiej, króciusieńkiej, dłuższej czy z dążnością do występowania kołtunów.

obroże przeciw kleszczom

Ochrona i pielęgnacja zwierzaków – w jaki sposób ochraniać przed kleszczami

Dodatkowym ogromnie znaczącym czynnikiem są obroże przeciw kleszczom. Każdy z nas słyszał jak istotnie szkodliwe są kleszcze, tak samo dla zdrowia a także życia ludzkiego, ale także dla życia zwierzęcia. Wykorzystanie obroży przepełnionej środkiem owadobójczym, a tym samym takim, co nie jest niebezpieczny dla zdrowia zwierzęcia, pozwala zyskać oczekiwane wyniki w formie nieobecności robali w sierści. Środek taki osłania bowiem nie wyłącznie przed kleszczami, lecz także przed bardzo problematycznymi dla zwierzęcia pchłami.

Comments are closed.