Karawany, czyli kilka słów o przerabianiu samochodów na pojazdy pogrzebowe

Karawany, czyli kilka słów o przerabianiu samochodów na pojazdy pogrzebowe

Istnieje wiele klasycznych modeli samochodów typu karawany i równie wiele firm zajmujących się ich produkcją, sprzedażą czy wypożyczaniem. Jednak kupno karawanu, czy też jego wypożyczenie to tylko dwie opcje jego pozyskania. Istnieją bowiem firmy zajmujące się przerabianiem samochodów osobowych na karawany.

Przeróbka samochodów na karawany – jak to wygląda?

Najpierw wykonuje się odpowiednie zabudowanie pojazdu, z laminatu lub skaju – jest to niezbędne, jeśli chcemy uzyskać z samochodów karawany. Do zrobienia podłogi wykorzystuje się blachę nierdzewną. Bardzo istotne jest zabezpieczenie konstrukcji zabudowy, zazwyczaj za pomocą lakieru epoksydowego. 

Wózki w karawanach są wyciągane ręcznie poprzez wciśnięcie i pociągnięcie wózka, ale mogą być również elektrycznie sterowane. Montuje się oświetlenie LED. Mogą być to ciepłe kolory, takie jak żółty, lub zimniejsze, w odcieniach bieli. Na koniec potrzebny jest komplet dokumentów – dzięki niemu możemy zarejestrować pojazd na specjalny pogrzebowy. Sprawę tę załatwia się w Wydziale Komunikacji.

karawany

 

Zakres zmian w pojazdach przerabianych na karawany

Istnieje wiele wariantów zmian w pojazdach, które mają zostać przerobione na karawany, więc ich zakres firmy ustalają indywidualnie z klientem. Każdy klient ma inne potrzeby i będzie użytkował pojazd w specyficzny sposób, dlatego wszelkie szczegóły są ustalane z nim indywidualnie, aby zapewnić najwyższą jakość świadczonych usług.

Comments are closed.