Kolejna cud dieta, czy zwyczajne nabijanie w butelkę?

Kolejna cud dieta, czy zwyczajne nabijanie w butelkę?

Słuchając tajemnic diet, czy też generalnie w mniejszym lub większym stopniu wydumanych sposobów na egzystowanie serwowanych przez celebrytów najpopularniejszych telenowel niezwykle raz za razem stykamy się z nazwą superfoods. Czym zatem są te tajemnicze produkty superfoods i czy też opłaca się je stosować? Superfoods (czy jak można to przełożyć po polsku „superżywność”) to towary żywnościowe z w największym stopniu przydatnym wpływem na nasze zdrowie.

produkty superfoods

Każdy z produktów należących do tej grupy bywa autentyczną zdrowotną bombą, mającą bezmiar antyoksydantów, witamin jak i minerałów tak bardzo koniecznych dla naszego organizmu. Co istotne, ta bomba nie jest równocześnie bombą kaloryczną – wartość energetyczna będzie w tym przypadku na optymalnym poziomie, aby z jednej strony dostarczyć do organizmu niezbędną energię, z drugiej jednak, by owych kalorii nie było aż tak wiele, iż mogłyby niebezpiecznie podnieść cyfry pokazywane nam przez bezlitosną wagę w łazience. Rzecz jasna, mimo że sama dieta oparta na superżywności może istotnie obniżyć ryzyko pojawienia się schorzeń (także cywilizacyjnych, jak również takich „bardziej standardowych”) jak problemy ze wzrokiem, osteoporoza albo choroby układu krwionośnego, to nie zapominajmy, iż odpowiednio dobrany ruch i ćwiczenia istotnie wesprą wpływ naszej nowej diety.
W rozróżnieniu od mnóstwa słynnych jadłospisów eliminacyjnych, odżywianie się zgodnie z regułami nie wywołuje, że nasze jadło staje się jednostajne a także powtarzające się. Rzecz jasna, polecana będzie eliminacja kilku produktów dających pejoratywny wpływ na nasze życie, zdrowie i codzienne samopoczucie, jednakże spis tolerowanych a także rekomendowanych produktów jest w dalszym ciągu niezwykle bogata. Tym bardziej, iż na liście produktów z których będziemy budować nasze menu są takie przysmaki jak gorzka czekolada (chociaż bardziej same orzechy kakaowca) oraz naturalne masło orzechowe.

Comments are closed.