Krótki poradnik – jak przygotować psa przed wizytą w salonie

Krótki poradnik – jak przygotować psa przed wizytą w salonie

Kiedy chcemy zadbać o wygląd naszego pupila warto udać się do profesjonalisty

Salon pielęgnacji psów pruszków jest do tego idealnym miejscem. Co jednak jeśli jest to nasza pierwsza wizyta? Jak przygotować zwierzaka aby nie zjadł go stres? Przedstawiamy kilka porad.

Psy nie przepadają za dotykaniem wewnątrz uszu, pyszczka czy za obezwładnianiem łapek

Należy zdobyć jego zaufanie. Gdy leży zmęczony po całym dniu biegania i zabawy obok nas, to idealny moment by to wykorzystać. Głaszcząc zwierzę po głowie powoli przesuwamy dłoń w stronę ucha aż dojdziemy do jego wnętrza. Należy to zrobić delikatnie aby psiak nie odczuł gwałtownej zmiany. Tak samo robimy w przypadku pyszczka i łapek, ale wtedy na końcu delikatnie naciskamy opuszkę w celu wysunięcia pazurków tak jak będą robić w salon pielęgnacji psa pruszków. Wszystko robimy powoli i stopniowo. W miarę możliwości rozdzielmy czynności na kilka wieczorów. Gdy pies nie będzie już reagował na nasze działanie – poprośmy znajomą osobę by zrobiła to samo. To nauczy pupila zaufania.

Pozwólmy psu zapoznać się również że szczotką i oduczyć prób atakowania jej

 

Chwalmy go gdy jest za co. Po czesaniu następuje czas na suszenie. Pies może być przyzwyczajony do takiego dźwięku w domu ale czy również przy swoim ciele? Używajmy suszarki coraz bliżej zwierzaka aż w końcu powoli zacznijmy zbliżać ją do sierści z tyłu aż do głowy. Również stopniowo i głaszcząc psa delikatnie cały czas. Usługi dla psa oferują również kąpiele. Jeżeli nasz pies nie przepada za wanną lub brodzikiem możemy spróbować zachęcić go wrzucając do środka przysmak przed kąpielą i podając do pyszczka w trakcie.

Należy pamiętać o informowaniu groomera o ewentualnych ranach czy krostkach na ciele psa w celu uniknięcia zranienia zwierzęcia przy zabiegach oraz o wyprowadzeniu pieska na spacer przed wizytą. Powodzenia!

Comments are closed.