Lepiej zainwestować w podłogę niż zezłomować auto

Lepiej zainwestować w podłogę niż zezłomować auto

Zaplanowałeś wycieczkę w góry?

Świetnie, jeśli już jesteś spakowany, jeśli bułki są przygotowane, a odzież odpowiednio zabezpieczona preparatem wodoodpornym teraz wystarczy tylko zatankować paliwo do swojego starego, lecz poczciwego auta. Jadąc z Krakowa do Zakopanego trzeba liczyć średnio 15 l spalonego paliwa. Do Zakopanego jest z Krakowa ponad 100 km, licząc, że Twoje auto spala ok 6 l na 100 kilometrów i uwzględniając korki, które odwiecznie towarzyszą tym dwóm miastom, właśnie tyle musisz wlać do baku.

Ostatnio mój znajomy opowiedział mi tragikomiczną historię

Otóż jadąc autem na wycieczkę z rodziną, nagle na Zakopiance stracił panowanie nad swoim pojazdem, zjechało na bok i wjechało do rowu. Na szczęście nikomu nic się nie stało, lecz auto było w stanie beznadziejnym. Ponieważ był bliżej Zakopanego, a dalej od domu to pozostało mu tylko wyszukać w Google hasło: Złomowanie pojazdów Wałbrzych. Jego Fiat niestety zakończył żywot, gdyż nie nadawał się już do naprawy.

Złomowanie pojazdów Ząbkowice

Jeśli ktokolwiek kiedyś miał do czynienia ze złomowaniem wie, że jeśli wyjmiesz jakiekolwiek części z auta, to musisz zapłacić odpowiednią kwotę z brakujące kilogramy wg odpowiednich danych w dowodzie rejestracyjnym. Złomowanie aut może się okazać jedynym wyjściem w takich sytuacjach. Na szczęście nieopodal wypadku był punkt złomu – dzięki temu mój znajomy nie musiał płacić dużych pieniędzy za przewiezienia auta lawetą.

Jeśli jedziesz na wycieczkę zwłaszcza z rodziną sprawdź najpierw stan techniczny swojego pojazdu, wybieranie się zwłaszcza na dłuższe trasy może Cię słono kosztować, jeśli się okaże, ze Twoje auto po prostu nie zniesie tej podróży. Czasem lepiej zainwestować w nową podłogę, czy tez progi niż później płakać na złomowisku nad swoim gruchotem. Bądźmy odpowiedzialnymi kierowcami – to czym jeździmy ma wpływ na nasze bezpieczeństwo oraz na szych rodzin.

Comments are closed.