Łożysko ślizgowe – jak to działa?

Łożysko ślizgowe – jak to działa?

Nasz lokal jest wyposażony w ciąg innowacyjnych wyrobów, jakie już na dniach wejdą do zbiorowej sprzedaży. Ten wpis ma na celu unaocznienie potencjalnym użytkownikom pojedynczych składników nowego asortymentu a także zaproszenie do przetestowania ich.

panewki

Naczelnym wyrobem, jaki pragnę zaprezentować są łożyska ślizgowe. wspomniany wariant łożyska cechuje się bezdyskusyjnym brakiem elementów które pośredniczą w jego pracy. Fragment obrotowy umieszcza się w walcowatej panewce o niezwykle słabym pasowaniu. Łożyska ślizgowe wydzielamy na trzy kluczowe rodzaje. Pierwszy z nich to tak zwane suche łożyska, które są smarowane tak zwanym smarem stałym tylko okresowo, lub w ogóle. Ich panewki utworzone są z osobliwych stopów. Kolejna wersja to łożyska powietrzne, w jakich odległość pomiędzy panewką, a elementem obrotowym trzyma powietrzna poduszka. Jest ona produkowana za sprawą sprężonego powietrza, które musi być do panewki ciągle dostarczane. Ostatnim modelem są olejowe łożyska, których unikalną właściwością są łożyska napełnione olejem. Gdy wał jest w ruchu, między jego powierzchnią, a powierzchnią panewki powstaje niesłychanie smukła warstwa oleju. Jest ona w zupełności wystarczająca, żeby ten wał podtrzymać.

W tej chwili pokażę inny z najświeższych artykułów od krótkiego czasu znajdujących się w naszym asortymencie. Są to tuleje ślizgowe. Dzięki najnowszym zdobyczom technologicznym posiadają one bez mała nieskończone funkcje. Ich nawierzchnie trące sporządzone są aktualnie z całkowicie innych surowców. Przyznało to im uznane cechy. Do najważniejszych zalet, które nabyły tuleje ślizgowe wypada wymienić choćby niewielki opór podczas ruchu. Jest on precyzyjnie skorelowany z nadzwyczaj małym momentem tarcia. Do tego zdobyły one dużą wytrzymałość na zużycie oraz ekstremalne temperatury. Powinno się też nadmienić o możliwości przenoszenia ustalanych obciążeń, amortyzowaniu oscylowań i dużym uodpornieniu się na substancje chemiczne. Jestem przekonany, że zachęciłem czytelników do kupienia łożysk ślizgowych oraz tulei. Jeśli nadal posiadają Państwo jakieś pytania, proszę o adresowanie ich do mnie meilowo.

Comments are closed.