Mazury – miejsce idealne na wczasy

Mazury – miejsce idealne na wczasyMazury to wybitnie niezwykły i popularny kierunek letnich, wakacyjnych wojaży. Ten region strefa polski, zasobny w liczne jeziora i lasy, oferuje turystom intensywność atrakcji.
Czy jest coś przyjemniejszego, aniżeli ranna wyprawa do lasu, z jakiej wrócić można z koszykiem całym grzybów? Lub wypłynięcie na jezioro, aby nasycać się spokojem i urokiem mazurskich jezior? O ile na grzyby możemy wybrać się na piechotę, rowerem czy autem, to eskapada wodna przysparza nam ociupinkę więcej problemów. Głównym z nich będzie czarter jachtu. Mazury posiadają wiele czarujących miejsc, gdzie można wyczarterować własny wodny środek lokomocji. Jedną z takich miejscowości jest Giżycko, które jest nazywane żeglarską stolicą polski. Giżycko spoczywa w Krainie Wielkich Jezior Mazurskich nad jeziorem Niegocin ( 3 co do wielkości w KWJM). Nad tym romantycznym akwenem co roku odbywa się dużo interesujących imprez i spotkań.
Jedną z takich imprez jest pokaz akrobacji powietrznych. Można pokusić się o określenie, iż akrobacje aeronautyczne nad jeziorem to sensacja co bynajmniej na skalę europejską.


mazury jachtyZnakomitym pomysłem jest wyczarterowanie jachtu i obserwowanie pokazów lotniczych wprost z tafli jeziora Niegocin. W pokazach występują znani akrobaci z całej Polski, a nawet całego świata. Przewodzącym imprezę jest znany z teleturnieju „Jeden z dziesięciu” Tadeusz Sznuk, wielbiciel lotnictwa.
pozostałymi miejscowościami wartymi uwagi są na przykład równie poetyczne Mikołajki ze znakomitym hotelem czy Mrągowo znane między innymi z festiwalu muzyki country.
Jak widzisz, Mazury to idealny pomysł na urlop, czy nawet weekendowy wypad. Jeśli chcesz wypocząć i zrelaksować się, zarazem spędzając czas aktywnie, nie zastanawiaj się długo. Bogactwo imprez, festiwali i różnorodnych targów nie pozwoli ci się nudzić, a dobrodziejstwa natury zapewnią ci spokojny i rzetelny wypoczynek.


Comments are closed.