Miód – recepta na zdrowie

Miód – recepta na zdrowie

W czasach postępu cywilizacyjnego często zapominamy o zbawiennych właściwościach, jakie zawiera naturalny miód pszczeli prosto z pasieki. Zapewnia on nie tylko szybsze gojenie ran, ale też wspiera walkę z przeziębieniem i zapobiega powstawaniu bliznowców. Wielu z nas powinno również docenić pomoc w zasypianiu, którą zapewnia naturalny miód pszczeli prosto z pasieki. Należy jednak pamiętać, że naturalny miód pszczeli prosto z pasieki nie jest odpowiedni dla dzieci poniżej pierwszego roku życia.

naturalny miód pszczeli prosto z pasieki

Jak powstaje naturalny miód pszczeli?

Pszczoły to niesamowicie pracowite zwierzęta. Ich praca sprowadza się do gromadzenia przetworzonego pyłku kwiatowego odpowiednio przygotowanych do tego plastrach. Tam też naturalny miód pszczeli dojrzewa prosto z pasieki i nabiera słodyczy, którą następnie my, ludzie, możemy się delektować.

Rodzaje miodu

Naturalny miód pszczeli prosto z pasieki możemy podzielić na kilka rodzajów. Kategorie odpowiadają nazwie substancji, z której powstał miód. Jedną z nich jest nektar kwiatowy, z którego robi się miód nektarowy. Inną kategorią są miody spadziowe, czyli pobierane z mszyc.  Miody spadziowe są zwykle bardziej gęste i nie tak słodkie jak miody nektarowe. Naturalny miód pszczeli prosto z pasieki może być również mieszany, a więc zawierający w sobie właściwości obu poprzednio wymienionych kategorii. 

Naturalny miód pszczeli prosto z pasieki jest idealnym dodatkiem do dań głównych, kanapek i deserów.

Comments are closed.