Najbardziej korzystne typy witamin

Najbardziej korzystne typy witamin

Osoby dbające o swoje zdrowie dokładnie wiedzą, jak znaczący jest oddziaływanie witaminy E na nasz system immunologiczny. Witamina E jest ważnym antyutleniaczem, jaki chroni organizm przed tzw. stresem antyoksydacyjnym i nadwątleniami komórek. W lecznictwie witamina owa popularna bywa też z faktu, że konieczna bywa do podtrzymania rozrodczości. Przeciwdziała nawet zakrzepom przez to, iż bierze uczestnictwo w syntezie substancji antykrzepliwych, podtrzymaniu właściwej przepuszczalności błon komórkowych i redukowaniu się sklejania krwinek posoki. Bywa konieczna nawet paniom ciężarnym, ponieważ wspiera rozwój zarodka. Witamina E oddziałuje także korzystnie na nasz wzrok.

Witamina E ma nie wyłącznie funkcję w lecznictwie, ale też w pielęgnacji. Dorzuca się ją do rozmaitych produktów kosmetycznych, takich jak przykładowo kremy do buzi oraz ciała. Przeciwdziała ona uwidacznianiu się zmarszczek, i również służy nawodnieniu cery i użycza jej połysku. Co znaczące, kremy z witaminą E są przeznaczone dla wszelkiego typu skóry. Mogą być także użytkowane w leczeniu łuszczycy, egzemy bądź AZS.
Powinno się natomiast wybierać witaminę e, która mieści w sobie tokotrienole. Tokotrienole charakteryzują się cechami terapeutycznymi a także zdolnością zmniejszania ryzyka tworzenia się wielu schorzeń. Tokotrienole następują w czterech konstelacjach: alfa, beta, gamma i delta, które są istotnymi sterownikami genów i dodatkowo wspomagają łagodzenie stanów zapalnych. Okazują także silne oddziaływanie antycukrzycowe i również antynowotworowe. Decydując się na witaminę e, należy zwrócić uwagę, aby na opakowaniu w składzie była: witamina e tokotrienole. Trzeba również skupić uwagę, aby były to poprawne postaci tokotrienoli, bo większa część dostępnych witamin na rynku posiada tylko tokoferole.

Troszcząc się zatem o zdrowie miejmy na uwadze, że witamina pełni ważną funkcję w organizmie oraz warto suplementować ją w stosownej formie. Zatem troszczmy się o nasze zdrowie.

Comments are closed.