Nieco faktów na temat doboru kosmetyków do pielęgnacji naszego auta.

Nieco faktów na temat doboru kosmetyków do pielęgnacji naszego auta.

Nigdy nie troszczę się nadto o własne auto. Gdy jeden znajomy ze mną jechał, zaraz nabył chusteczki do mycia szyb — tak była opalcowana.

Dbałość o wizerunek pojazdu posiada również zalety powiązane z bezpieczeństwem. Wykorzystując dobre kosmetyki samochodowe, można liczyć na lepszą widoczność, lepszy komfort jazdy — a tym samym na wzrost bezpieczeństwa.

Naturalnie same środki do pielęgnacji nie gwarantują tego bezpieczeństwa. Potrzeba nadal mnóstwa innych czynników, ale niewątpliwie przy użyciu tych środków może być prościej.
Jeden z moich kolegów zajmował się kiedyś pielęgnacją aut. Na pewno wykorzystywał kosmetyki do detailingu. Był wspaniały w swym fachu. Raz super mi auto wyczyścił i jeszcze włożył zapach, który pozwolił na świeży powiew w każdym momencie jazdy. Dawniej także miałem kłopot, dlatego że rozlał nam się w samochodzie sok z marchewki na fotele i inne części tapicerki. Porządnie to wyczyścił i mogłem cieszyć się czystym samochodem. Korzystał z różnych środków do czyszczenia auta. Czy to były kosmetyki Meguiars, czy nie — tego nie pamiętam.

dobre kosmetyki samochodowe


Pewna jazda samochodem to również zapewnienie odpowiedniej przyczepności kół. Dzisiaj jest możliwość przycinania starego bieżnika, oczywiście do pewnego momentu, dlatego że przecież nie można jechać na cieniuteńkiej całkiem oponie. Natomiast jeśli już opona jest całkiem zużyta, jeżeli bieżnik jest całkowicie starty i nie widać możliwości poprzycinania opony, wtedy trzeba ją wymienić.
Wymiany opon realizuje się parami, czyli wymienia się w tym samym momencie obie z przodu, czy obie tylne opony. Jest to wywołane tym, że opony dodają jeździe pewnych własności i lepiej, aby oba koła zachowywały się tak samo. W takim razie jest właśnie bezpiecznie.
Zatem widać, że nie tylko higiena samochodu jest w stanie zapewnić bezpieczeństwo jego eksploatacji. Także stan techniczny pewnych jego części może wywrzeć wpływ na nie.

Comments are closed.