Nieco informacji o kotach syberyjskich

Nieco informacji o kotach syberyjskich

Kocięta syberyjskie to jedna z najpiękniejszych oraz bardzo słynnych ras kocich. Bywają nadzwyczaj chętnie wybierane przez osoby chcące mieć pełnego wdzięku i niezwykłego kociaka, który będzie nie jedynie kompanem, ale również częścią rodziny.

Czym charakteryzują się syberyjskie koty? Należą one do ras o średniej długości sierści. Mają piękne, nieco migdałowe oczy, szerokie uszy przystrojone pędzelkami, tego rodzaju pędzelki występują również na ich łapach. Posiadają wspaniałe, bujne owłosienie, które występuje w przeróżnym ubarwieniu. Człek nie ingerował w wytworzenie tego typu, powstał on naturalnie, na drodze adaptacji. Koty tej rasy wywodzą się oryginalnie z Syberii, a pierwsze informacje o życiu kotów syberyjskich datuje się aż w XVIII wieku! Przez długi czas modne były przede wszystkim w Rosji, świat zainteresował się nimi stosunkowo niedawno.

hodowla kotów syberyjskich
Syberyjskie koty świetnie pasują na kompana zarówno dla dorosłych, jak i dla familii z pociechami. Bywają to zwierzęta wesołe oraz bardzo energiczne. Mają własny indywidualny temperament, uwielbiają czasami pobyć sobie w samotności. Równocześnie przyzwyczajają się do ludzi i są niezwykle serdeczne. Ich dosyć znamienną właściwością osobowości jest to, że uwielbiają się wspinać oraz odpoczywać na wszelkich górnych półkach oraz szafkach.

Gdzie można kupić kotka syberyjskiego? Oczywiście, najbezpieczniejszym do tego punktem będzie hodowla kotów. Tylko kupując u tak dobrego źródła, zdobędziemy pełne przekonanie, że własne koty nie jeno są „rasowcami” posiadającymi rodowód, ale nie musimy się też martwić o ich kondycję. Nabywając kota z hodowli masz umowę, dzięki jakiej ochraniasz siebie i swojego nowego kociego druha. Należy najkorzystniej prywatnie odwiedzać hodowlę, aby nie wyłącznie zapoznać się z kociakami, lecz także porozmawiać z posiadaczami hodowli, którzy chętnie odpowiedzą na wszelkie zagadnienia.

Comments are closed.