Nieco pomysłów na ubiór dziecka do komunii świętej

Nieco pomysłów na ubiór dziecka do komunii świętej

Nie ulega wątpliwości, iż eucharystia jest znaczącym momentem w historii dziecka kształconego w rodzinie rzymskokatolickiej. Poza wszelkimi akcesoriami jak rękawiczki, wianki, buty, zostaje nam wciąż do wyboru bolerko komunijne.

A co to w ogóle jest? Jest to odmiana nakrycia na suknię, jakie oprócz walorów wizualnych umożliwi podtrzymanie ciepła w wypadku chłodniejszej aury. Dlatego więc bolerko komunijne może stać się praktyczne. Jeśli nie pragniemy, żeby nasze dziecko zamarzło do szpiku kości, należy zdecydować się na dłuższe bolerko z dłuższymi rękawkami. W wypadku komunii, potrzebny będzie również odcień bieli, by był spójny z całością.
Do doboru mamy moc wzorów oraz tkanin. Powinniśmy zauważyć, żeby bolerko komunijne nie było nadmiernie jaskrawe – wszak komunia to nie pokaz mody, a ważny w życiu moment każdego młodego chrześcijanina. Zrezygnujmy więc z drogich narzutek z futerkiem, upodabniających pociechy do wiekowych majętnych pań. Zbytnia liczba deseni jak na przykład rozetki, motylki, ptaszki również nie będzie wyglądała estetycznie i delikatnie. W wypadku naprawdę zimniejszej temperatury, sprawdzić się zdoła bolerko pikowane, z wyższym kołnierzykiem. Postarajmy się wybrać w miarę prosty materiał, bez niepotrzebnych ozdobników. Bolerko nadaje się do tego aby być także uszyte z polaru albo posiadać łagodne wykończenia z koronki.

bolerko komunijne


Nie pozwólmy zapomnieć także, że eucharystia to przede wszystkim obrzęd naszych latorośli, więc ich ocena także powinna być uwzględniona. Zapytajmy swoje dziecko, jak chciałoby wyglądać, czy zależy mu na określonych ozdobach i nie sprawmy z niego bogatej choinki, która będzie wzbudzała szmery w świątyni.

Reasumując, bolerko komunijne powinno być skromne, a co za tym idzie – będzie tańsze; futerka, desenie i inne tego rodzaju sprawy zostawmy dla starszych kobiet, a niech nasz potomek jaśnieje swą własną urodą, w prostym, aczkolwiek przyzwoicie wykonanym stroju.

Comments are closed.