Niewiele danych o motocyklach

Niewiele danych o motocyklach

Zmiana statutów dokonana kilka lat temu dała kierowcom posiadającym kategorię B od co najmniej trzech lat ewentualność sterowania także jednośladami do 125cm3. Najprawdopodobniej z tych wieści uradują się właściciele niewielkich skuterów o pojemności pięćdziesiąt cm sześciennych lub niższej, którzy stękają na brak siły i dynamiki własnych wehikułów.
skutery 125
Wybierając nasz nowiutki pojazd jednośladowy należałoby odnieść uwagę, czy będzie to motocykl, bądź skuter. Te początkowe posiadają manualną skrzynię biegów, a drugie przeważnie mechaniczną (jak motory 50cm3, jakkolwiek i tu zdarzają się sporadyczne egzemplarze ze przekładniami manualnymi). Skutery 125 to już jednakże w sumie inna historia, niż tzw. „pięćdziesiątki”. Przyspieszenie jest o dużo lepsze, szybkość maksymalna wyższa, oraz nie jesteśmy już okrojeni szybkością maksymalną wynoszącą 45km/h. Warto rozważyć kupno tego typu machiny, jeżeli zamieszkujemy w wielkim mieście i pokonujemy na co dzień w jego terenie znaczne odległości. Tego typu pojazd to doskonała sposobność szybkiego przedarcia się przez miejską dżunglę i ominięcia wszystkich zatorów drogowych, a kiedy droga jest pusta – osiągnięcia wyższych szybkości.

Skuter na B, jak także motor o pojemności 125cm3, sprawdzi się też na krótkich pozamiejskich trasach. Te machiny potrafią osiągnąć prędkości maksymalne nawet ponad 100km/h, a podróż po płaskim terenie bez wrogiego wiatru przez kilkanaście kilometrów ze przeciętną 80-90km/h bywa całkiem realna. Dzięki tym cechom, powinniśmy również z powodzeniem używać z takiej machiny mieszkając nawet kilkanaście kilometrów od miasta, w jakim pracujemy. Po wyjechaniu z zakresu zabudowanego, na szosach o szybkości maksymalnej do 90 bądź 100km/h pod żadnym pozorem nie będziemy zawalidrogami. Zapewnia to nam dwojaką korzyść: możliwość dojeżdżania z domu do miasta, a w mieście ewentualność skutecznego mijania korków. Wszystko jednym i tym samym pojazdem, na jaki w dodatku nie musimy dysponować żadnych specjalnych uprawnień, poza kategorią prawa jazdy B posiadaną od ponad trzech lat.

Comments are closed.