Notariusz- czym się zajmuje?

Notariusz- czym się zajmuje?

Porady prawne

Polacy co prawda nie znają się w dużym stopniu na prawie, jednak doskonale zdają sobie sprawę, że kiedy pojawia się problem prawny, nie jest możliwe jego samodzielne rozwiązanie. Co prawda każdy ma dostęp do aktów prawnych, jednak ich wykładnia sprawia duże trudności osobom znającym się na nich, więc zwykły człowiek bez elementarnej wiedzy z zakresu prawa może popełnić naprawdę sporo błędów. Oczywiście najczęściej odwiedzanymi prawnikami są adwokaci i radcy prawni. Wśród wolnych zawodów prawniczych znajdują się jednak także notariusze, którzy wbrew obiegowej opinii nie zajmują się tylko podpisywaniem dokumentów. Pomoc prawna niesiona przez notariusza może mieć bardzo duże znaczenie, a często też zapobiec dużym szkodom w majątku.

kancelaria notarialna Puszczykowo

Kim jest o notariusz? Notariusz to osoba z wykształceniem prawniczym, która przebyła długą i trudną aplikację przygotowującą do zawodu. Notariusz trudni się sporządzaniem aktów w formie notarialnej. Forma ta właściwa jest dla wielu umów o bardzo dużej wadze majątkowej. Ustawodawca opisując niektóre umowy wymaga by były sporządzone właśnie w formie notarialnej. W przypadku innych umów, strony mogą samodzielnie z niej skorzystać, chociaż takiego obowiązku nie ma. We wszystkim tym chodzi o to, by umowę zawrzeć w obecności specjalisty w danej dziedzinie. Specjalista ten wyjaśni wszystkie zawiłości oraz sprawdzi, czy nie ma przeszkód do zawarcia umowy. Daje to także czas do dokładniejszego namysłu, bowiem często waga jest naprawdę duża (klasycznym przykładem jest tu zbycie nieruchomości).

Jeżeli kogoś interesuje kancelaria notarialna Puszczykowo będzie świetnym miejscem na ich poszukiwania. Jest to miasto nie tylko ze świetnym uniwersytetem kształcącym w dziedzinie prawa, ale także bardzo szanowanym oddziałem samorządu notariuszy. Mieszkańcy tego miasta mają pewność usług najwyższej jakości.

Comments are closed.