Ogród wertykalny, czyli zielone ściany

Ogród wertykalny, czyli zielone ściany

Kto powiedział, że ogród wertykalny musi być zawsze poziomy?

 

Coraz większą popularność zdobywa tzw. ogród wertykalny, czyli zielone ściany, będące świetnym rozwiązaniem dla każdego, kto na tradycyjny ogród nie ma miejsca. Ogród wertykalny to nowoczesny sposób na kawałek zielonej przestrzeni, coraz chętniej stosowany także we wnętrzach, w prywatnych domach. Ludzie lubią się wyróżniać ciekawymi rozwiązaniami, dlatego interesują ich praktyczne i przyciągające wzrok zielone ściany. Ogrody wertykalne to nic innego, jak maty z roślin różnego rodzaju, podzielone na mniejsze moduły, które można zamontować na ścianie.

 
Kiedy klient zdecyduje się na ogród wertykalny w mieszkaniu, we własnym domu, w jego głowie może pojawić się pytanie- jak się podlewa te niecodzienne maty z roślin? Odpowiedź jest prosta. Zielona ściana w domu muszą mieć zamontowaną instalację, która doprowadzi wodę do ściany z roślin. Jeśli ogród wertykalny będzie umieszczony w słabo nasłonecznionym miejscu, warto również rozważyć zaplanowanie odpowiedniego oświetlenia, które zapewni roślinom lepszy wzrost.
Czym są maty z roślin? Ponieważ zielone ściany są pionowe, trudne byłoby zastosowanie ziemi jako podłoża. Ziemia zwyczajnie by się osypywała. Dlatego ogród wertykalny składa się z filcowych paneli. Jak się okazuje, rośliny potrafią wspaniale rosnąć również na takiej powierzchni!

 

Maty z roślin

Nie wszystkie rośliny nadają się na zielone ściany. Maty z roślin wykonuje się, sądząc rośliny do tego odpowiednie. Wykonanie tej efektownej dekoracji najbezpieczniej zlecić specjalistycznym firmom wykonującym zielone ściany. Nie ma jeszcze zbyt wiele firm zajmujących się tą szczególną usługą, ale w większych miastach powinno nie być trudno znaleźć osobę, która potrafi prawidłowo założyć ogród wertykalny. Zielona ściana w domu pewnie będzie cieszyć się rosnącą popularnością, ponieważ prezentują się bardzo efektownie w każdym domu

Comments are closed.