Parę dni w Krakowie

Parę dni w Krakowie


Bardzo trudne jest odwiedzić wszystkie miejsca Krakowa w jeden dzień. Aby odpowiednio zwiedzić miasto, pożądane byłoby ofiarować własny czas oraz pomyśleć o noclegu w dobrym hotelu z komfortowym dojazdem do centrum miasta. Co natomiast nadzwyczajnie można polecić tym podróżnikom, którzy po prostu nie mają na tyle czasu, ażeby poniekąd tydzień wizytować w tym ślicznym mieście? Jeśli zajechaliśmy z odległa, to powinno się pomyśleć o takim położeniu jak hotel balice.
Na pewno pożądane byłoby począć zwiedzanie Krakowa od wizytacji na rynku Starego Miasta. Prawdopodobnie wielu zna, że krakowski rynek jest największym tego rodzaju placem w pełnej Europie. Przy nim samym znajduje się niesamowicie ogromna liczba pociągających krajoznawczo przedmiotów takich jak umiane niejako każdym ludziom kojarzącym chociaż niedużo to gród Sukiennice bądź gigantycznych formatów Kościół Mariacki. Ze wierzchołka baszty tego kościoła co jakiś czas brzmi hejnał mariacki, grany na trąbce, jaki jest przerywany w pewnym momencie. Legenda komunikuje albowiem, iż przed wiekami trębacz, muzykując hejnał ostrzegał mieszkańców o zbliżającym się ataku ze strony Tatarów, pozostał w pewnym czasie ugodzony strzałą jednego z nich. Przeto też do teraz stale hejnał jest przerywany w tym samym momencie.
Na rynku ujrzymy również basztę ratuszową, która jest wyjątkową pozostałością po zwalonej budowli. Za to około samego rynku wolno admirować wspaniale odrestaurowane wysokie kamienice w jakich mieszczą się apartamenty, puby i kawiarnie.
Następnie przechodząc ulicą Grodzką przemijamy najstarszy kościół Krakowa a także liczne, równie śliczne co na rynku, kamieniczki. Informatorowie po Krakowie z zasady następnie prowadzą podróżników na Wawel. Warownia na jakim przed wiekami urzędował Król Polski, do teraz obezwładnia swoją wielkością a także wytrzymałością. Należałoby wybrać się na dwór i do parków w obrębie murów. Natkniemy się tam na kaplicę Zygmuntowską, w podziemiach której znajdują się gigantyczne groby paru panujących kiedyś władców oraz na zabudowania w obrębie twierdzy w których mieści się również hotel i restauracje. Wskazane jest dodać, iż na Wawelu pogrzebany pozostał również tragicznie zmarły w katastrofie powietrznej w 2010 roku prezydent Lech Kaczyński.

Comments are closed.