Platforma integracji osób niepełnosprawnych

Platforma integracji osób niepełnosprawnych

Społeczeństwo wykreowało stereotyp o pracujących osobach niepełnosprawnych jako o pracownikach gorszych, niezdolnych do wykonywania wielu czynności. Platforma Integracji Osób Niepełnosprawnych obala ten mit. Pozostając we współpracy z wieloma przedsiębiorstwami, pomaga znaleźć pracę wielu osobom dotkniętym różnymi chorobami. Jak się okazuje, wiele stanowisk jest tak samo odpowiednich zarówno dla osób pełnosprawnych, jak i niepełnosprawnych.

Projekt Kraina akceptacji  

Platforma Integracji Osób Niepełnosprawnych stworzyła projekt, dzięki któremu niepełnosprawni lepiej przechodzą cały proces rekrutacji oraz łatwiej im zaadaptować się w nowym środowisku. Krainę akceptacji realizują tzw. Trenerzy Pracy. Są oni mentorami osób niepełnosprawnych, którzy pomagają im przystosować się do nowej sytuacji, poradzić sobie z obowiązkami, przełamaniem barier. Platforma Integracji Osób Niepełnosprawnych poprzez ten projekt kreuje całkiem nowy wizerunek osób z niepełnosprawnościami, jako solidnych pracowników, którzy z oddaniem wykonują swoje obowiązki. 

Platforma integracji osób niepełnosprawnych

Utrudnienia czyhające na niepełnosprawnych 

Dla osób pełnosprawnych, podjęcie pracy wiąże się tylko z poznaniem nowych obowiązków. Niepełnosprawni zderzają się z całkiem nowym światem, który często nie do końca ich akceptuje. Platforma Integracji Osób Niepełnosprawnych umożliwia im podjęcie walki z różnymi przeszkodami jakie stwarza im społeczeństwo przez utarte stereotypy, ale również ich własna psychika. 

Dowiedz się więcej na https://poltalento.pl/!

Comments are closed.