Pomoc drogowa

Pomoc drogowa

Jechałam właśnie do Warszawy, żeby odwiedzić moją mamę, kiedy zdarzył się straszny wypadek. Najgorsze jest to, że pamiętam to wszystko bardzo dokładnie, chociaż wolałabym zapomnieć. Jechałam sobie prosto przez jakąś małą miejscowość i słuchałam nowej płyty mojego ulubionego zespołu, kiedy nagle coś we mnie uderzyło od boku.
 pomoc drogowa Zamość

Usłyszałam dźwięk tłukącej się szyby samochodowej i zobaczyłam światła jakiegoś dużego auta świecące prosto na mnie. Radio się wyłączyło i nagle zapadła cisza. Spojrzałam w prawą stronę i zobaczyłam, że cały bok mojego samochodu jest wgnieciony, a na siedzeniu pasażera leży pełno szkła ze stłuczonej szyby. Cieszyłam się, że nikt ze mną nie jechał, bo mogłoby być z nim kiepsko. W mojej głowie pojawiła się wtedy tylko jedna myśl: wyjść stąd i zadzwonić pod numer, który zapisałam w telefonie jako pomoc drogowa Zamość. Spojrzałam za siebie, bo tam zostawiłam moją torebkę, w której znajdowała się komórka. Wyciągnęłam rękę na siedzenie z tyłu i złapałam jej rączkę. Wtedy przypomniałam sobie, że muszę zgasić silnik, bo coś złego może się stać. Wyjęłam kluczyk ze stacyjki i rzuciłam go na ziemię. Wtedy wyciągnęłam torebkę i w końcu wysiadłam z samochodu. Rozejrzałam się wokół siebie. Zobaczyłam drugie auto, które było w znacznie gorszym stanie, niż moje. Nic dziwnego, bo przecież uderzyło we mnie przodem.

Na szczęście wszyscy pasażerowie już z niego wysiedli i wydawało się, że są cali. Zapytałam ich jak się czują i czy czasem nie potrzebują pomocy, ale powiedzieli, że wszystko w porządku i, że przepraszają za to co się stało. Obiecali też, że zapłacą za naprawę mojego samochodu. Cieszyłam się, że nie są to jedni z tych ludzi, którzy awanturują się podczas wypadku. Powiedziałam im, że pomoc drogowa Zamość na pewno nam teraz pomoże i, że zaraz do nich zadzwonię. Wszyscy pokiwali głowami i mi podziękowali. Wyjęłam moją komórkę z torebki i zauważyłam, że jej ekran jest pęknięty. Tylko tego mi brakowało. Odblokowałam go i poszukałam pozycji ’pomoc drogowa Zamość’ na liście kontaktów.

Comments are closed.