Postawa to ważna sprawa!

Postawa to ważna sprawa!

Zadbaj o zdrowie

Tak naprawdę wady postawy dzielą się nie tylko na te kręgosłupa, ale także klatki piersiowej, czy kończyn dolnych. Charakteryzuje się je jako odejście od ogólnie przyjętych norm prawidłowej postawy. Zauważalne są pewne nieprawidłowości, zniekształcenia kręgosłupa. Objawiają się one w różnych sposób, m.in. można zauważyć okrągłe plecy lub też płaskie i wklęsłe. Bardzo częstym zjawiskiem jest płaskostopia, czy koślawe kolana. 

Korekta wady postawy szczecin

Korekta wady postawy jest konieczna, w szczególności u najmłodszych, oferują ją również miasto Szczecin. Tam znajduje się wiele miejsc, z których mogą skorzystać rodzice i ich dzieci. Oferowane są ćwiczenia rehabilitacyjne lub całe programy, które umożliwią poprawę i zmniejszenie wady. Najczęstszym objawem wśród młodych osób jest tzw. kifoza. Spowodowana jest brakiem aktywności fizycznej i posiadaniem siedzącego trybu życia. Taka korekta wady wpłynie bardzo dobrze na przyszłą postawę dziecka oraz spowoduje, że nie będzie potrzebna kolejna rehabilitacja w przyszłości. 

Wady postawy nie tylko wśród dzieci

Wiele osób dorosłych również boryka się z problemami postawy. Taka korekta wady postawy jest również możliwa, bowiem Szczecin w swoich placówkach oferuje takie usługi dla dorosłych. Jednak w ich przypadku taka wada może być związana z przykurczem mięśni. Mimo tego, że wzrost kostny jest już zatrzymany, to rehabilitacja i ćwiczenia postawy mogą wpłynąć na rozruch mięśni. Względy estetycznie niekoniecznie się zmienią, jednak pewne bóle mięśniowe znikną. 

Comments are closed.