Prawo jazdy Kraków

Prawo jazdy Kraków

Prawo jazdy kraków to marzenie wielu osób, zarówno w młodym, jak i starszym wieku. W Polsce wyróżniamy kilka kategorii na prawo jazdy kraków. W tym wpisie scharakteryzujemy i omówimy wybrane z nich.

Kategoria AM

Kategoria AM to prawo jazdy kraków wydawane na motorower, czterokołowiec lekki, na przykład quad oraz zespół pojazdów, czyli tych wymienionych wcześniej połączonych z przyczepą. Egzamin na  prawo jazdy kraków kategorii AM we wcześniejszych latach można było zdać w szkołach. Dozwolone jest od 14tego roku życia.

prawo jazdy kraków

Kategoria A, A1 i A2

Prawo jazdy kraków kategorii A1 i A2 dotyczy możliwości poruszania się motocyklem o różnej mocy silnika. W przypadku pierwszej wynosi ona 11kW, a pojemność skokowa nie może przekraczać 125 cm3. A2 dopuszcza motocykle o mocy do 35kW. W obu przypadkach zabronione jest wprowadzanie zmian w pojeździe, którego moc przekroczyłaby dwukrotność określonej wartości. Prawo jazdy kraków na kategorię A1 dozwolone jest od lat 16, natomiast na A2 od 18 roku życia.

Kategoria A obejmuje wszystkie motocykle, a prawo jazdy kraków może zostać wydane osobie, która ukończyła lat 20, jeśli od co najmniej dwóch lat posiadała prawo jazdy kraków kategorii A2 oraz osobie, która ukończyła 24 lata i nie posiadała prawa jazdy kraków kategorii A2.

Kategoria B

Zdecydowanie najpopularniejsza kategoria. Prawo jazdy kraków kategorii B daje możliwość prowadzenia pojazdów, takich jak samochód o masie nieprzekraczalnej 3,5t, ciągnik rolniczy, pojazd wolnobieżny oraz zespół pojazdów z przyczepą. Jeśli posiadamy prawo jazdy kraków kategorii B możemy również prowadzić motocykl określony warunkami kategorii A1. Prawo jazdy kraków w tym przypadku wydawane jest po ukończeniu 18 roku życia.

Comments are closed.