Prezenty na uroczystości religijne

Prezenty na uroczystości religijne

Wszyscy wiedzą, że tuż przed Pierwszą Komunią Świętą dzieci dostają własne różańce jednak rzadko myślimy o tym, że jest to również idealny prezent na inne podobne okazje. Niezależnie czy mowa o bierzmowaniu, czy nawet o ślubie tego rodzaju dewocjonalia online zawsze będą odpowiednim prezentem. Jednak za każdym razem prezent należy dostosować do sytuacji i gustu obdarowywanego.

Szeroki wybór różańców

Szczególnym prezentem może być właśnie różaniec, warto jednak dokładnie zastanowić się jaki model będzie najlepszy. Dla przykładu do prezentu ślubnego warto dodać różaniec tradycyjny z białych koralików, natomiast gdy wybieramy prezent dla dziadków na pewno doceniony zostanie jedyny w swoim rodzaju, ręcznie wykonany różaniec z bursztynu.

różaniec z bursztynu

Sklepy z dewocjonaliami oferują szeroki wybór różańców, dostępne są między innymi takie wykonane z drewna lub bardziej minimalne w formie bransoletki.

Jakie mamy alternatywy

Inny rodzaj prezentu, albo dodatek do takowego może również stanowić krzyż pasyjny serca jezusowego. Chociażby Krzyż Pasyjny – Mistyczny Krzyż Łask, który gwarantuje obdarowanym modlącym się pod nim doznanie umocnienia oraz doświadczenia bliskości Boga.

krzyże pasyjne

Taki krzyż jest wyjątkowy jednak warto zwrócić uwagę, żeby na krzyż pasyjny który chcemy podarować widniała figura Chrystusa, ponieważ pomaga to pełniej kontemplować i adorować Zbawiciela. W sklep z dewocjonaliami znajdziemy zarówno duży wybór krzyży, różaniec świętego Benedykta oraz książek religijnych, które także mogą być doskonałym prezentem na wszystkie możliwe uroczystości.

Comments are closed.