Salon w stylu nowoczesnym

Salon w stylu nowoczesnym

Styl nowoczesny już jakiś czas temu zadomowił się w dziedzinie projektowania wnętrz. Choć przepadają za nim młode osoby, nawet tym starszym zaczyna się on coraz bardziej podobać, gdyż bez wątpienia nie można mu odmówić niepowtarzalności oraz uroczej surowości. Chcąc zastosować nowoczesne rozwiązania we własnym domu, początkowo dobrym pomysłem będzie wprowadzenie ich wyłącznie do jednego pomieszczenia. Takim pokojem może być np. salon.

Jako że w nowoczesnych wnętrzach nie ma miejsca na zbędne ozdoby czy nikomu niepotrzebne dodatki, należy je tworzyć przede wszystkim w oparciu o funkcjonalne wyroby – chociażby meble olimp. To one powinny stanowić główną część modernistycznego salonu. Meble nowoczesne mogą mieć geometryczne i proste kształty, pasujące do surowego charakteru.. Nie powinny zawierać żadnych detali czy dodatkowych ozdób, bo przez nie straciłyby swoją prostotę, która jest niesamowicie atrakcyjna. Idealnymi kolorami dla nowoczesnych mebli będą natomiast wyraziste, mocne, choć jednolite barwy. Klasycznym wyborem byłby brąz, dlatego od niego trzeba koniecznie odejść, stawiając raczej na czarne lub czerwone stoły olimp. Chcąc natomiast dopasować do nich meble wypoczynkowe, najlepiej zdecydować się na te skórzane o gładkiej, lekko lśniącej i błyszczącej powierzchni. Aby jeszcze bardziej je wyróżnić, można umieścić tuż obok nich prostą, wysoką lampę stojącą, która przy okazji rozświetli przestrzeń całego pomieszczenia.

Zaprojektowanie nowoczesnego salonu nie jest wcale ciężkim do wykonania zadaniem, dlatego nawet osoby nieznające się za bardzo na architekturze mogą sobie z nim poradzić. Wystarczy, że dowiedzą się, jakimi prawami rządzi się styl modernistyczny i zaczną się stosować do jego zaleceń. Ostatecznie wykreują w swoich mieszkaniach wyjątkowe pomieszczenia o nienagannym charakterze.

Comments are closed.