Samochód w spadku – co zrobić?

Samochód w spadku – co zrobić?

Co zrobić ze starym autem?

 

złomowanie pojazdów kłodzko

To pytanie na które musi sobie odpowiedzieć każdy, kto myśli o kupnie nowego samochodu. Zadają je sobie jednak nie tylko właściciele czterech kółek, ale także osoby, którym zmarł ktoś bliski. Jeżeli w spadku dziedziczymy samochód to musimy liczyć się z tym, ze coś z nim trzeba zrobić. Dobrze, gdy jest to auto sprawne, którym możemy się spokojnie poruszać. Wtedy wystarczy przerejestrować je na siebie i korzystać z niego tak długo, jak tylko będziemy chcieli lub mogli. Naturalnie najpierw trzeba będzie sprawy spadkowe urzędowo uregulować. ale to już zupełnie inny temat.

 

Złomowanie aut Ząbkowice
Czasami bywa, że nabyty na drodze postępowania spadkowego samochód nie jest nam potrzebny, bo nie mamy prawa jazdy, nie lubimy jeździć, albo mamy w garażu lepszy model. Wtedy najlepiej jest auto sprzedać. To rozwiązanie, które wprawdzie gwarantuje nam dopływ gotówki do portfela, ale wymaga zazwyczaj trochę czasu, a nierzadko i wysiłku. Niestety, opowieści o tym, jak to komuś udało się sprzedać pojazd w kilka minut po wystawieni ogłoszenia w internecie należy potraktować jako typowe legendy miejskie. Nie musimy od razu decydować się na złomowanie aut kłodzko, ale jednak samo wystawienie ogłoszenia to jeszcze nie wszystko. Trzeba je najpierw zgrabnie ułożyć, podać odpowiednie parametry pojazdu, który chcemy sprzedać, a potem czekać, aż trafi się potencjalny kupiec. Warto, by ogłoszenie wystawić w kilku miejscach. Szanse na to, że zobaczy je ktoś, kto będzie zainteresowany kupnem są wtedy zdecydowanie większe, niż jeśli pozostawimy je tylko w jednym miejscu.

 

Złomowanie pojazdów Ząbkowice

Oczywiście zdarza się również tak, że odziedziczony pojazd lata świetności ma już dawno za sobą i łatwiej oddać go na złom, niż próbować sprzedać, tym bardziej, że dopóki jest on naszą własnością zmuszeni jesteśmy do opłacania ubezpieczenia OC. Naturalnie nie są to jakieś astronomiczne kwoty, jednak nie są to także sumy małe, a nie dla każdego utrzymywanie dodatkowego auta jest rzeczą opłacalną.
Co więc zrobić, gdy trafi się nam w spadku auto, z którego nie zamierzamy korzystać? Odpowiedź jest prosta. To w dobrym stanie warto sprzedać, zasilając w ten sposób domowy budżet, zaś te, które dawno nie były używane i wymagają kosztownego remontu najlepiej zezłomować.

Comments are closed.