Spółki zajmujące się testowaniem wody

Spółki zajmujące się testowaniem wody

Legionella to bakterie, o jakich większa część z nas nie słyszała. Na szczęście – bo legionelloza (zwana też chorobą legionistów), którą sprawiają te mikroorganizmy, to zaraźliwa choroba, co prawda niezwykle rzadka, ale w własnej groźniejszej formie mogąca odbywać się z ciężkim zapaleniem płuc, biegunką, problemami neurologicznymi.
To, że choróbsko ta występuje tak nieczęsto, to w dużej mierze zasługa służb sanitarnych. Te bakterie, posiadające kształt batuty, występują na ogół w środowisku hydrologicznym.

badanie wody legionella

A z wodą posiadamy połączenie w końcu niemal wszędzie – przepływa ona z osobistych kranówek, jest w basenach, z których pokaźna część z nas od czasu do czasu korzysta, ale znajduje się również w klimatyzatorach czy nawilżaczach powietrza. Każde te potencjalne źródła zakażenia legionellą są na bieżąco badane, tak aby upewnić się, że nie stwarzają zagrożenia dla odbiorców. Zwłaszcza dotyczy to instalacji, w których przepływa ciepła woda, bo tego typu gorące a także wilgotne otoczenie staje się ogromnie korzystne rozkwitowi tych groźnych bakcyli. Ochroną instalacji na ewentualną treść źródeł zakażenia zaprzątają się liczne sprofilowane spółki.

Jest ich na rynku mnóstwo i nie ma problemu z dostępnością – co udowodni nam choćby napisanie w okienko wyszukiwarki słów „badanie wody legionella„. Regularne badanie to nie tylko kwestia wyśmienitej woli na przykład właściciela basenu, jednak prawny obowiązek wynikający ze należytych rozporządzeń, wyznaczających częstość oraz rodzaj badań do zrealizowania. Respektowanie nakazów bywa ogromnie ważne, nie tylko z tego względu, że za zlekceważenie tych obowiązków zagrażają kary, ale przede wszystkim dla bezpieczeństwa każdego z nas, bowiem nawet jeśli nie korzystamy z basenów, to nawet klimatyzator w urzędzie bądź osobisty prysznic mógłby stać się źródłem zagrożenia dla swojego zdrowia. A starczyłoby nieco zapuszczeń w tego typu idei, tak aby egzotycznie dźwięcząca nazwa choroby zaczęła się pojawiać w codziennych wiadomościach i stała się dla nas realnym problemem, z jakim nasza służba zdrowia oraz nasza odporność zdołałyby posiadać istotny kłopot.

Źródło: gp-lab.pl

Comments are closed.