Troska o książki w dobie Internetu

Troska o książki w dobie Internetu

introligatornia Poznań

Nie można nie zauważyć, że żyjemy w erze dominacji treści elektronicznych, a z każdym rokiem dominacja ta się umacnia. Czytamy blogi, portale i fora internetowe, e-booki i e-gazety; aby rozwiązać problem, sięgamy po internetowy poradnik lub filmik instruktażowy.

Czy to oznacza, że papier umarł? Taki koniec od wielu lat zwiastują mu kulturoznawcy. Tymczasem wydawnictwa książek wciąż zwiększają nakłady, mimo nieporównanie większych kosztów związanych z wydaniem materiału drukiem.
Książka drukowana przedstawia sobą nieco inną jakość, niż e-book, i wygląda na to, że ciągle ma niesłabnące rzesze miłośników.

Większości z nas papierowe książki towarzyszą od dzieciństwa. Czy pamiętasz z tamtych czasów dreszcz ekscytacji, towarzyszący przeżywaniu przygód wraz z bohaterami ukochanych lektur?
Książki, do których sięgaliśmy raz po raz jako dzieci, w wielu przypadkach są nadal z nami – często te same egzemplarze. Czytane raz po raz, poobdzierane, z odpadającą okładką, noszą na sobie świadectwo tego, jak bardo byliśmy do nich przywiązani.

Jak wyglądałyby nasze stare książki, gdyby dać im nową, piękniejszą oprawę? Podobnie jak księgarnie, zakłady introligatorskie ciągle znajdują klientów. Oprawiają dyplomy, prace doktorskie i magisterskie, ale też właśnie książki, którym wdzięczni właściciele postanowili dać nowe życie.
Jeśli zdecydowałeś, że w tym pomóc powinna Ci introligatornia Poznań jest miastem, gdzie natrafisz na znakomitych wykonawców.

Dobry introligator odczyści Twoją ukochaną książkę, przytnie poszarpane brzegi, zszyje lub sklei w sposób, który nie pozwoli jej się rozpaść. Wybierze dla niej wysokiej jakości oprawę w Twoim ulubionym kolorze – jeśli zechcesz, oprawa może zawierać dodatkowe elementy artystyczne, a książka otrzyma pasujący do niej futerał. Dzięki współpracy z profesjonalną introligatornią możesz sprawić, że ulubione egzemplarze zostaną z Tobą na zawsze.

Comments are closed.