w jaki sposób poprawnie dbać o meble

w jaki sposób poprawnie dbać o meble


Meble skonstruowane ze skóry są praktyczne i łatwe do utrzymania w czystości. Lecz trzeba o nie prawidłowo dbać, żeby skóra nie utraciła własnego błysku i barwy, nie rozciągnęła się i nie została podarta lub nie popękała. Ażeby utrzymać je w dobrej kondycji nie trzeba jednakowoż używać żadnych drogich kosmetyków. Wystarczy odpowiednio o nie dbać.
Warto pamiętać, iż narożniki skórzane nie powinny stać w pobliżu źródeł gorąca. musimy więc być niesłychanie ostrożnym, gdy przewiduje się postawienie sofy lub foteli w pobliżu kaloryferów. Muszą one być postawione w odległości co najmniej 50-60 cm. Jeżeli skóra się zamoczy przenigdy nie stosuj suszarki. Jeżeli to możliwe, możesz bezproblemowo wysuszyć ją, jeśli wystawisz sofę lub fotel na bezpośrednie działanie promieni słonecznych.
Powierzchnia skóry jest w większości wypadków niezwykle gładka i może się wydawać, że nie będzie zbierała kurzu. Nie jest to jednak prawda, a maleńkie drobinek kurzu mogą zatykać pory skóry. Wobec tego też w czasie odkurzania nie zapomnij o delikatnym odkurzeniu również sofy. Najlepiej zrobić to za pomocą puszystej szczotki, jaka nie naruszy delikatnej tekstury skóry.

Zabrudzenia z mebli skórzanych najlepiej wycierać miękką szmatką, zmoczoną w zwykłym mydłem. To jest wystarczające, aby utrzymać w czystości meble wykonane ze skóry.
Szczególną uwagę należy zwrócić na skazy, jakie pojawiają się na skórze. Wypada sprawdzić rodzaj i miejsca pochodzenia zabrudzenia, tak aby odnaleźć stosowne narzędzie, pozwalające je usunąć. Należy pamiętać, że do usunięcia np. plamy od smaru potrzeba tylko wilgotnej ściereczki, jaką następnie zostawia się w spokoju. Po kilku dniach rozpuści ona skazę całkowicie. Z kolei ślady po długopisach i pisakach najłatwiej sczyścimy wacikiem zmoczonym w alkoholu. Nie powinno się jednakże drapać trudno dostępnych miejsc, zwłaszcza że istnieje niebezpieczeństwo usunięcia starej farby, a nawet zniszczenia w tym miejscu skóry.
Wielu posiadaczy mebli skórzanych decyduje się na wnikliwy ich przegląd – razem z oglądaniem wnętrza sofy – mniej więcej raz do roku. Po takim czasie można zawsze mieć coś do naprawienia.

Comments are closed.