W jakich miejscach szukać monet – ręczne wykrywacze metalu, wykopki

W jakich miejscach szukać monet – ręczne wykrywacze metalu, wykopki

złote monety

Ktoś, kto nieraz płaci za zakupy gotówką, prędzej czy później musi trafić na okolicznościowe polskie monety dwuzłotowe. Ich wartość nominalna jest niewielka, wobec tego nieczęsto osiągają naprawdę wysoką wartość. Ich zbieranie jest pomimo tego sympatyczną zabawą dla kolekcjonerów – amatorów oraz dzieci, które po zebraniu paru tego rodzaju dwuzłotówek będą w stanie pochwalić się porywająco prezentującą się kolekcją. Kolekcjonerstwo aktualnie nie jest już tak modna jak w końcówce lat dziewięćdziesiątych. W tamtym czasie niemal każdy zbierał znaczki, a połowa wśród filatelistów – amatorów startowała też kolekcjonować złote monety oraz banknoty. Ta moda wszak minęła – znaczna ilość osób chcących po roku 2000 spieniężyć swoje zbiory, z których byli bardzo dumni, dostało oferty około 20-30 PLN za wszystko. Taka była realna wartość tych kolekcji.

monety kolekcjonerskie o sporej wartości rzadko kiedy wnikają do zwyczajnego obiegu, a zatem również w ręce kolekcjonerów – amatorów. Przeważnie kolekcjonerzy oraz handlarze unikatami nabywają ich nakład tuż po emisji, a później prowadzą wymianę pomiędzy sobą. Okoliczności, w których naprawdę kosztowny egzemplarz znajdzie się w ręku losowego człowieka należy do sytuacji osobliwych.

Nie zważając na to ludzie w dalszym ciągu kolekcjonują nadmienione przedtem okolicznościowe dwójki. Przodują w tym szczególnie pracownicy w sklepach zajmujących się handlem detalicznym. Ich zbiory są z reguły największe, bo również mają największe szanse na to, że trafią na kogoś, kto zapłaci za zakupy monetami okolicznościowymi. To znakomity interes na przykład dla pracaownic zatrudnionych w marketach, które będą w stanie z tego powodu praktycznie bezpłatnie sprawić prezent swoim dzieciom – bo dzieci kochają zbierać monety polskie. Nie znam prawie nikogo we własnym pokoleniu, kto nie przebyłby przez stadium kolekcjonerstwa. Nie mam zbyt dużo kontaktów z pokoleniem dzieci urodzonych niedawno, ale nie uważam, aby coś się tu zmieniło – dzieci ot tak uwielbiają zbierać. Zarówno monety złote, jak i znaczki, naklejki lub komiksy.

Comments are closed.