W jakim miejscu najlepiej sprzedać monety?

W jakim miejscu najlepiej sprzedać monety?

Po rodzicach pozostało duże mieszkanie w wyśmienitym punkcie miasta. Naturalnie zdecydowaliśmy je sprzedać, natomiast zyskami się podzielić, ale uprzednio koniecznie trzeba było je posprzątać. W czasie robienia prac porządkowych znaleźliśmy klasery pełne monet wyglądających na stare. Nie znaliśmy się na tym, więc pierwszym naszym działaniem było to, że trzeba znaleźć skup starych monet, żeby ktoś kompetentny wyjaśnił nam, co faktycznie odnaleźliśmy oraz jaka jest wartość znaleziska. Szybko więc ogarnęliśmy się i ruszyliśmy do miejsca, gdzie, jak powiedział nam kumpel, ktoś prowadził skup monet trójmiasto.

skup monet trójmiasto

Pan ze skupu obejrzał to, co mu dostarczyliśmy i oświadczył, że nie jest to nic kosztownego. Rzecz jasna monety były wiekowe, ale to nie jest najważniejsze. skup złotych monet to miejsce, gdzie największym zainteresowaniem cieszą się monety złote oraz trudne do dostania, jak brakteat Jaksy z Kopanicy, a te, co my przynieśliśmy, to pospolita masówka a także nie tak stara. Widząc nasze miny, Pan roześmiał się i poradził, ażebyśmy odwiedzili inny skup monet, jeśli mamy obawy, że on pragnie nas oszukać. Zdecydowaliśmy, że tak postąpimy, bo w zasadzie w niczym nam to nie szkodzi, a być może zdoła pomóc.

Udaliśmy się zatem w drogę, jaką wyznaczały punkty prowadzące skup srebrnych monet. Odszukaliśmy jeszcze cztery tego typu miejsca i we wszystkich ściemnialiśmy, że nie wiemy z czym mamy do czynienia i że nie spodziewamy się niczego konkretnego. Jednak we wszystkich punktach powtarzało się ten sam werdykt. Wciąż słyszeliśmy, iż sprowadziliśmy masówkę, która nie jest zbyt wiele warta. Wreszcie mieliśmy dość. Powróciliśmy do pierwszego faceta, który prowadził skup monet i zapytaliśmy go, czy nie miałby ochoty odkupić od nas tego zbioru. Ten spojrzał na nasz wyraz twarzy oraz spróbował nas pokrzepić, że może w naszej kolekcji, znajdzie się jakiś okaz kolekcjonerski, przykładowo moneta z błędem albo jakoś osobliwie uszkodzona. Powiedział nam, że zna człowieka, który prowadzi skup starych monet oraz ciekawią go właśnie takie perełki. Dlatego to miała być teraz nasza ostatnia okazja na to, żeby zbyć ten nieszczęsny bilon.

Comments are closed.