Warszawa – wycena lokalu komercyjnego

Warszawa – wycena lokalu komercyjnego

Warszawa wycena lokalu komercyjnego – co to jest, na czym polega i jak wygląda?

Warszawa wycena lokalu komercyjnego może zostać dokonana na dwa podstawowe sposoby. Pierwszy z nich to metoda porównawcza – jak można się domyślić z nazwy, polega ona na tym, że sprawdzamy w jakich cenach sprzedawane są podobne nieruchomości. Podobieństwo ma wiele aspektów – rozmiar, wysokość, piętro, miejsce w którym lokal się znajduje, dostęp do komunikacji, na przykład bliskość centrum miasta i przystanków tramwajowych. Znaczenie też ma infrastruktura w pobliżu – na przykład obecność lub brak parkingów w okolicy.

Warszawa wycena lokalu komercyjnego

Druga opcja warszawa wycena lokalu komercyjnego to metoda dochodowa – tak naprawdę to ona jest najbardziej rozpowszechniona. Wykorzystuje się ją do wyceny nieruchomości inwestycyjnych, ale i akcji oraz obligacji. Jak działa? W uproszczeniu – polega ona na tym, że dany lokal jest warty tyle, ile dochodu przyniesie w przyszłości.

Warszawa wycena lokalu komercyjnego – czym różni się od wyceny lokalu niekomercyjnego?

Warszawa wycena lokalu komercyjnego opiera się na zupełnie innych kryteriach niż w przypadku lokalu niekomercyjnego. Przeznaczenie lokalu jest inne, tak samo jak oczekiwania potencjalnych nabywców. Na wartość takiego lokalu ma wpływ więcej zjawisk – na przykład szybko zmieniająca się zabudowa miasta czy kryzys gospodarczy. Jeśli lokal jest punktem przystosowanym do świadczenia konkretnego rodzaju usług, zainteresowanie nim będzie niższe, tak samo jak i cena, którą kupujący będzie gotowy zapłacić. 

Comments are closed.