Wskazówki na rzecz zaciemniania szyb samochodowych

Wskazówki na rzecz zaciemniania szyb samochodowych

Na naszych drogach da się dostrzec coraz więcej pojazdów z ciemnymi szybami. Część z nich mają seryjnie przyciemnione okna.
Oklejanie szyb samochodowych seryjnie będzie robione procedurą piecową, jaka polega na metalizacji okna tlenkami tytanu. Poniektóre zakłady samochodowe i firmy również proponują tego rodzaju metodę przyciemniania okien. Jednakowoż nie jest to niedroga działalność. O wiele mniej kosztowna to przyciemnienie szyb samochodowych folią przyciemniającą. Obklejenie można także zrobić jak najbardziej we własnym aspekcie, gdyż bez problemu da się znaleźć folię do zaciemniania, jednakowoż naprzeciw przekonaniom nie będzie to banalne zagadnienie i znacznie sprawniej zostawić to obeznanym ekspertom.

oklejanie szyb samochodowych
Zaciemniane okna posiadają wiele wartości. Gwarantują pasażerom duży luksus podróży za pośrednictwem zwiększenia kameralności i swobody. Modyfikują estetykę auta, użyczają mu elegancji, uwypuklają sportowy wygląd pojazdu, lecz zwłaszcza zaniżają, o pułapów, temperaturę wewnątrz samochodu. Na oknie, po naklejeniu zaciemnienia, tworzy się powłoka przeciwrefleksyjna, dzięki której bywają odbijane promienie infrared. Przez to redukuje się też działanie niszczącego emitowania UV. Dodatkowym pozytywem zaciemnionych szyb bywa zabezpieczenie przed skaleczeniem kawałkami szkła w razie stłuczenia okna.
Decydując się na oklejanie okien własnego pojazdu należy pomnieć, iż polskie przepisy regulują poziom przyćmienia szyb w aucie. Współczynnik przepuszania światła nie zdoła być mniejszy aniżeli 2/3. W przeciwnym razie auto nie przejdzie przeglądu. Policjanci mają mierniki przepuszczania oświetlenia i gliniarze posiadają opcję dokonać inspekcji zaciemnionych okien oraz w przypadku nieprawidłowości mogą zachować dowód rejestracyjny wozu.
Szyby zdołamy obkleić też folią przeźroczystą, jaka na zewnątrz będzie niewidoczna a pełni rolę antywłamaniową.

Comments are closed.