Zadbaj o swój ogród

Zadbaj o swój ogród

Nie wielu z nas pamięta, że po okresie zimowym warto zadbać o swoje drzewa i krzewy, tak by wydały znaczną ilość owoców lub obficie zakwitły. W tym celu należy pamiętać, nie tylko o użyźnieniu gleby czy opryskaniu roślin w okresie, w którym wytworzą się liście, ale także o odpowiednim przycięciu krzewów.

To właśnie odpowiednie przycinanie gwarantuje prawidłowy wzrost rośliny. Taki zabieg zapewnia, że odpowiednie części rośliny będą wystawione na ekspozycję światła, dzięki czemu będą lepiej się rozwijać. Prawidłowe przycięcie to też zabieg stylistyczny. Możemy dopasować roślinę do naszego ogródka, naszych wyobrażeń i potrzeb.

Na rynku coraz więcej firm zajmuje się takimi usługami. Przez co nie musimy tracić cennego czasu, na tak trywialną czynność, jaką jest przycinanie drzew i krzewów. Wystarczy jedynie wpisać w wyszukiwarce np.: „przycinanie drzew Kraków” i już mam gotową listę firm, które chętnie zajmą się – w interesującej nas okolicy – problemem.

Przycinanie drzew jest jedną z ważniejszych czynności, które wpływają na dalszy rozwój naszej rośliny, więc jest to nie zwykle ważne.
Osoby, które uprawiają rośliny owocowe, wiedzą o tym najlepiej. Przy roślinach, które owocują warto pamiętać o tym zabiegu i lepiej nie brać się za to samemu, jeśli nie ma się o tym bladego pojęcia. Lepiej wtedy zwrócić się do specjalistów, którzy będą wiedzieć, które z gałęzi są zbędne, a które należy zostawić.

Wbrew pozorom nie jest to takie proste jak się wydaje, nie tylko trzeba odciąć górne przyrosty, ale także zadbać o to by roślina rosła w odpowiednim kierunku. Należy pamiętać o pozostawieniu gałęzi z odpowiednią ilością zalążków kwiatowych, a ponadto przygotować roślinę pod kolejne lata, żeby mogła się odpowiedni rozwijać.

Oczywiście, jak już wspomniano, można dopasować taką roślinę pod indywidualne potrzeby wizualne, jest to szczególnie ważne w przypadku drzew ozdobnych, które kwitnął. Wtedy zdecydowanie ważniejszy jest wygląd drzewa niż jego jakość. W szczególności, że większość takich drzew znajduje się już w zaprojektowanych ogrodach.

Okres wiosenny to odpowiedni moment, by zadbać o swoje drzewa i krzewy, dlatego nie czekaj i przytnij je już dzisiaj.

Comments are closed.