Zasady projektowania stron www

Zasady projektowania stron www

Projektowanie stron internetowych zazwyczaj obejmuje wiele różnych dyscyplin i umiejętności w zakresie tworzenia stron internetowych. Mowa tu m.in. o projektowaniu interfejsów, projektowaniu graficznym, tworzeniu treści, optymalizację pod kątem wyszukiwarek i projektowanie UX. Chociaż niektórzy projektanci mogą specjalizować się we wszystkich aspektach projektowania stron internetowych, większość z nich zazwyczaj pracuje w grupach, w których każda z osób zajmuje się innym aspektem procesu.

Termin „projektowanie stron www rybnik” odnosi się głównie do procesu projektowania obejmującego frontend. Szerszy zakres tworzenia witryn jest bardziej złożony.

HTML i CSS w projektowaniu stron internetowych

HyperText Markup Language, powszechnie znany jako HTML, odgrywa dużą rolę w projektowaniu stron www, ponieważ odpowiada za treść na stronie, jej znaczenie i strukturę, definiując zawartość, na przykład, akapity, obrazy, nagłówki i tak dalej. Kaskadowe arkusze stylów, powszechnie określane jako CSS, to język wyświetlania służący do poprawy wyglądu treści w witrynie, na przykład użycia kolorów i czcionek.

Zarówno języki CSS, jak i HTML są używane niezależnie od siebie i muszą być stosowane przy projektowaniu stron internetowych. Ogólna zasada jest taka, że HTML powinien zawsze reprezentować treść, podczas gdy CSS powinien zawsze reprezentować sposób wyświetlania treści. Dla tych, którzy są zaczynają swoją przygodę z HTML mogą często spotkać się z dziwnymi i nowymi terminami, ponieważ język HTML ciągle się zmienia. Jednak powszechnie używane terminy w HTML, które powinieneś znać, obejmują atrybuty, znaczniki i elementy.

Nowe standardy w HTML i CSS

Aby ulepszyć projektowanie stron internetowych, W3C opublikował niedawno nowe standardy CSS, CSS3 i HTML, HTML5. Dodatkowo W3C wydało nowe API JavaScript. Chociaż nowy termin HTML 5 odnosi się wyłącznie do najnowszej wersji kodu HTML i szeregu interfejsów API języka JavaScript, często słyszy się, że większość ludzi używa go, aby odwołać się do całej serii nowego standardu zarówno CSS3, HTML 5, jak i JavaScript .

Comments are closed.