Zawód barmana

Zawód barmana

Młodzi mężczyźni, zazwyczaj studenci, często zastanawiają się jak szybko dorobić w wolnym czasie

 

Niektórzy z nich zatrudniają się przy rozdawaniu ulotek, inni natomiast próbują swoich sił jako barman. Praca ta zazwyczaj jest pracą dorywczą, nie wykonują jej ludzie w podeszłym wieku.

Wbrew pozorom praca barmana nie należy do najłatwiejszych prac na świecie, ale można w niej stosunkowy dużo zarobić

Dodatkowym jej atutem jest to, że praca odbywa się wieczorami, głównie w weekendy. Nie koliduje zatem z zajęciami na uczelni, choć może powodować zmęczenie w ciągu dnia, po całej nocy spędzonej w pracy.

 

Rozpoczynając swoja przygodę z tym zawodem warto wybrać się na warsztaty barmańskie

Przyszły barman nauczy się tam jak robić dobre drinki, zdobędzie wiedzę teoretyczna i praktyczną. Podczas trwania takich warsztatów poznają rożne przepisy i sztuczki. Oprócz umiejętności, nazwijmy to, technicznych dobry barman musi umieć słuchać i być cierpliwy. Tego niestety nie nauczy nas żadna szkoła, dlatego też praca barmana raczej nie jest dla wszystkich.
Należy pamiętać jednak o tym, że praca barmana to nie tylko robienie koktajli, czy drinków, ale także dbanie o czystość naczyń i baru w czasie imprezy.

Bez wątpienia pomysł na zostanie barmanem może okazać się bardzo dobrym rozwiązaniem. Na rynku istnieje bardzo duża ilość pubów i restauracji, dlatego też dobrze wyszkolony i sprawny barman nie powinien mieć problemów ze znalezieniem pracy, która zazwyczaj jest nieźle płatna (oprócz podstawy na umowie barmani często otrzymują niemałe napiwki od zadowolonych klientów, którymi nie muszą się dzielić z pracodawcą) . Właściciele knajp także zdają sobie sprawę z tego, że ich barman ma duży wpływ na generowanie przychodów w jej firmie. Ludzie chętniej odwiedzają miejsca, gdzie mogą mile spędzić czas ze znajomymi przy dobrym drinku.

Comments are closed.