Zieleń pośród nas

Zieleń pośród nas

Ogród wertykalny to doskonały przykład ogrodu założonego wewnątrz pomieszczenia

ściany z roślin

 

Niewielki ogród wertykalny w mieszkaniu możemy założyć sami dzięki wielu poradom, które znajdziemy w internecie

 

Odpowiednia ściana na taki ogród to ściana wytrzymała na duże obciążenie oraz najlepiej ściana doskonale oświetlona czyli ściana południowa lub zachodnia. Tam montujemy odpowiednią kratownicę, na którą zakładamy specjalne skrzynki. Dobór roślin do takiego ogrodu powinien opierać się na wybraniu roślin, które są niewymagające i łatwe w uprawie. Dlatego najczęściej wybiera się skrzydłokwiaty i zielistki i rośliny z rodzin ananasowatych.

Przedtem musimy wybrać odpowiedni system nawadniania i go dobrze zainstalować

 

Zielone ściany w naszym domu czy mieszkaniu stworzą nam niesamowitą atmosferę. Ponadto dobrze jest pamiętać, że założenie takiego ogrodu jest o wiele łatwiejsze niż późniejsza pielęgnacja roślin tam umieszczonych.
Zielone ściany doskonale oczyszczają powietrze, dają w domu świeżość i sprawiają, że mamy swoje własne zielone płuca. Bardzo popularne są również ściany pełne mchu, umieszcza się je na zewnątrz, na domach, które obrośnięte mchem stają się piękne i tajemnicze.
Pośród nas jest już coraz mniej naturalnej zieleni, my sami poszukujemy jej, pragniemy tworzyć zielone ogrody, chcemy przebywać wśród zieleni. Dzisiejszy świat pędzi i wybitnie nie sprzyja rozwojowi zieleni. Dlatego też staramy się tworzyć różnego rodzaju ogrody wertykalne, zielone ściany czy całe ściany z roślin, które doskonale nadają się na dachy.
Pragniemy tej zieleni jak najwięcej, zapraszamy ją więc do swoich domów czy mieszkań i cieszymy się nią każdego dnia. Ludzie wymyślają przeróżne możliwości zakładania ogrodów, oddają zieleni miejsca, które dotąd nie były dla niej przeznaczone. Zieleń jest czymś czego pragniemy i co daje nam spokój.

Comments are closed.