Nieco wiadomości o selfie

Jeżeli uwielbiasz jeździć, na 100% wiesz jak znaczące bywa dokumentowanie podróży poprzez fotografie. Fotki bywają idealną pamiątką własnych przygód, a również, często pojedynczym dokumentem na to, że faktycznie dokonało się to o czym opowiada. Na nieszczęście, noszenie uciążliwych aparatów zawieszonych na szyi jest bardzo dokuczliwe, wywołuje kłopoty na lotniskach w strefie weryfikacji, a co najgorsze, ten aparat jest względnie łatwo zrabować.

Na szczęście na rynku coraz częściej jesteśmy w stanie spotkać tzw. obiektywy do smartfona. Ułatwiają one życie, skoro przy ich pomocy jesteśmy w stanie przyrządzić wybitne fotografie telefonem. Dodatkową zaletą jest ich kompatybilność z wieloma najpopularniejszymi rodzajami komórek. Starczy zamontować obiektyw do telefonu, a już za chwilkę jesteśmy w stanie radować się zaletami pełnowymiarowego telefonu. Bez potrzeby noszenia ciężkiego sprzętu oraz nieustannej opiekuńczości aby nic mu się nie stało. Dodatkową zaletą jest zjawisko, iż posiadając przenośny obiektyw nie musimy już przegrywać fotografii z karty aparatu na komputer, wystarczy, iż uczynimy fotografie komórką i już zdołamy publikować je na facebooku, instagramie bądź wysyłać mailowo do znajomych i rodziny. Bywa to nadzwyczajnie szybkie i wygodne wyjście dla osób będących w podróży a także częstokroć nie mających warunków do spokojnego przegrywania zdjęć na pecet.

selfie stick

Kolejnym przydatnym gadżetem w podróży jest tzw. selfie stick to znaczy kij do selfie. Selfie czyli zdjęcia robione sobie samemu bywają ostatnio niezwykle atrakcyjne. Wielu chojraków robi je w niezwykle niebezpiecznych położeniach jak na przykład skrzydło lecącego samolotu czy siedząc na czubku masztu pełnomorskiego jachtu. Nie warto narażać życia dla zrobienia interesującego zdjęcia, jednak obojętnie jakie selfie, prawidłowo, gdy jest zrealizowane przy użyciu drążka, jaki przedłuża perspektywę i fotografia wygląda tak, jakby uczyniła je nam osoba trzecia. Posiadanie drążka selfie stick staje się wygodne nie jesteśmy skazani albowiem bez przerwy pytać osób napotkanych na drodze tak aby zrobiły nam zdjęcie na tle jakiegoś pomnika czy innej atrakcji turystycznej.


Źródło: frago.pl