Coraz większą popularnością cieszą się krótko terminowe wycieczki do lokalnych miast lub w góry. Ideą takich wypraw jest wykorzystanie wolnego weekendu w inny sposób, niż pozostanie w domu i leżenie na kanapie. Można zwiedzać okoliczne miasta, naturę albo po prostu spędzić miło czas na odpoczynku np. w hotelu Żywiec. Z naukowego punktu widzenia zmiana otoczenia, chociażby na krótki okres, pozytywnie wpływa na funkcjonowanie mózgu i nasze samopoczucie. Zatem warto wybrać jakiś kierunek na następny weekend, zarezerwować hotel Żywiec i spędzić przyjemnie wolny czas.

Może w Beskidy?

Jedną z propozycji na taki niedługi wypad mogą być Beskidy jego okolice. Chcąc nawet spędzić czas tylko w hotel Żywiec, warto zadbać o piękne widoki z okna i sprawić sobie góralski klimat. Beskidy to kraina z urokliwym miasteczkiem – Żywcem oraz Jeziorem Żywieckim. Jest ono niewielki powierzchniowo, ale każdy znajdzie coś dla siebie. Okolica jest przystosowana dla turystów, stąd bogata oferta przeróżnych hoteli Żywiec i z tygodniowym wyprzedzeniem z pewnością uda się zarezerwować komfortowy pokój, domek letniskowy albo miejsce na polu namiotowym.

hotel żywiec

Atrakcje dla każdego

Dla urozmaicenia odpoczynku w hotel Żywiec, warto skorzystać z atrakcji, które ma do zaoferowania okolica. Dla tych, którzy lubią trochę aktywnie spędzić czas, zachęcająca może być któraś z górskich tras np. na Górę Żar. Oprócz tego interesującą opcją będzie odwiedzenie Groty Komonieckiego, Żywieckiego Parku Etnograficznego albo Kamieniołomu w Kozach. Bardziej leniwi też znajdą coś dla siebie – rejs po Jeziorze Żywieckim albo Park Miniatur w Żywcu.