Rękawice mma bushido

Rękawice mma bushido

Charakterystyka rękawic MMA

Rękawice mma bushido różnią się znacznie od klasycznych rękawic bokserskich. Są o wiele lżejsze oraz mniejsze, mają także odmienną budowę. Rękawice mma bushido odsłaniają palce i dłoń, ale również usztywniają nadgarstek, co ma zapewnić ochronę przed kontuzjami przy jednoczesnym ułatwieniu przeprowadzania chwytów.

Jaki rodzaj rękawic wybrać?

Rękawice mma bushido można podzielić na cztery typy: przyrządowe, sparingowe, grapplingowe oraz turniejowe. Występują wśród nich różnice nie tylko w przeznaczeniu, ale i w budowie, dlatego przed zakupem najlepiej dobrze przemyśleć, które rękawice mma bushido najlepiej będą odpowiadać Twoim potrzebom. Rękawice przyrządowe, jak sama nazwa wskazuje, przeznaczone są do treningów na worku. Nacisk kładzie się tutaj na ochronę nadgarstków, co skutkuje mniejszą elastycznością. Rękawice sparingowe zbudowano tak, by ochraniać obu zawodników, w tym celu posiadają dodatkowe obicie na wewnętrznej stronie rękawic. Rękawice grapplingowe koncentrują się na gwarantowaniu zarówno ochrony, jak i mobilności ruchów, turniejowe natomiast są przeznaczone do prawdziwych walk.Rękawice mma bushido

Na co warto zwrócić uwagę przy zakupie?

rozmiar – wybierając rękawice mma bushido, należy zwrócić uwagę na to, by w środku nie było zbyt dużo wolnego miejsca. Jednocześnie nie powinny uciskać dłoni, dobrze dopasowane rękawice mma bushido to takie, których praktycznie nie czuć.

zabudowanie – im bardziej zabudowane rękawice, tym lepsza amortyzacja i ochrona, ale jednocześnie utrudnione przeprowadzanie chwytów.

rzep – funkcją rzepu jest nie tylko ułatwianie zakładania, ale także ochrona nadgarstka, z tego powodu powinien być wystarczająco szeroki.

Jeśli zainteresował Cię ten temat sprawdź ofertę rękawic na: https://sklep.dbgo.pl/c/30/rekawice-do-mma.html