renowacja okien drewnianych Warszawa

Pod pojęciem lizaki halloween kryje się bardzo szeroki wybór tego rodzaju słodyczy. Mogą one przybierać różne formy w zależności od tego, z czego zostały zrobione, dostępnych na rynku jest wiele kształtów.

Kształty lizaki na halloween

Lizaki halloween nawiązują do tematyki tego święta. Dlatego najczęściej można je spotkać w kształcie: dyni, ducha, wiedźmy, czaszki, nietoperza czy gałki ocznej. Wszystko ma nawiązywać do mrocznego charakteru Halloween. Istotne jest spotkanie świata żyjących, ziemskiego z tym zmarłych, paranormalnego.
Kolory w których najczęściej występują lizaki halloween to czarny, biały, zielony, pomarańczowy czy fioletowy, choć nie jest to ścisła zasada.

lizaki halloween

Z czego można zrobić lizaki na halloween?

Jeśli chodzi o produkty, z których można wykonać lizaki halloween, to możliwości jest bardzo dużo. W przypadku chęci otrzymania najczęściej spotykanych półprzezroczystych lizaków należy w odpowiednich proporcjach wymieszać cukier, wodę, barwniki i syrop glukozowy.

Możemy również zdecydować się na ciastko na patyku, czyli cake popsa. Zazwyczaj mają one kształt kuli z ciasta jak na babkę, które kruszymy. Następnie mieszamy z serkiem mascarpone i kremem czekoladowym lub masłem orzechowym, a następnie zanurzamy w rozpuszczonej czekoladzie.
Jest też możliwość zrobienia piankowych lizaków czy tzw. mordoklejek, czyli z ciągnącego się karmelu.

Każda z tych propozycji stanowi bazę lizaków. Ostateczny ich wygląd zależy od naszych preferencji i wyobraźni. Mając tę samą podstawę, każdy może ozdobić lizaki halloween w zupełnie różny sposób.

Lizaki halloween i inne słodycze znajdziesz na stronie: https://www.slodyczezpomyslem.pl/oferta/produkty/halloween/